Cilt Lekeleri İçin Doğal Peeling Maskesi

Cilt Lekeleri için Doğal Maske Önerisi

Cilt lekeleri oldukça yaygın cilt sorunları arasındadır. Güneşe hassas ciltlerde oluşabilen çiller veya melanin pigmenti içeren hücrelerin doğumsal olarak yaygın ve yoğun olduğu ciltlerde cilt lekeleri daha fazla belirgin hal alır. Cilt lekeleri hafif renk değişikliği ile yaygın veya lokalize pigment fazlalığı ile küçük noktasal özellikler gösterebilir.

Doğal maske için gerekli malzemeler;

Bal

Elma Sirkesi

Toz şeker

Yeşil çay

Maskenin Hazırlanışı;

Elinize cam bir kap alın ve içerisine bir yemek kaşığı elma sirkesi koyun. Ardından önceden hazırladığınız ve ılıması için beklettiğiniz yeşil çaydan iki yemek kaşığı ilave edin. Yeşil çayın çok soğuk olmaması karışımın tam gerçekleşebilmesi için gereklidir. Ardından eklediğiniz sirkenin 7 katı oranda yani 7 yemek kaşığı toz şekeri kâseye ilave edin. Toz şeker geniş gözenekleri sıkılaştırıcı, gözenek açıcı ve cilt için nemlendirici etki gösterir. Toz şeker esasında peeling in esas maddesini teşkil eder. En son olarak da bir yemek kaşığı kadar bal ilave edip karıştırın. Karışımın kıvamı için şekeri parça parça ilave edebilirsiniz. İstediğiniz kıvama göre şeker miktarını azaltabilir ve artırabilirsiniz. Yeterince karıştırdıktan sonra maskeniz hazırdır.

Uygulanışı;

Maske ile cildinize doğal peeling için öncelikle elinize bir pamuk alın. Pamuğu maskeye batırıp cildinize dairesel hareketler yapacak ve kese atar şekilde sürün. Bu işlemi bir bölgeye birkaç dakika boyunca gerçekleştirin. Maskeyi en fazla 10 dakika kadar uygulayın aksi takdirde cildiniz deforme olabilir. Maske buzdolabında saklanmalı ve en fazla bir hafta saklanmalıdır.

Maske sonrası ve uyarılar

Az da olsa maske sonrası cilt yorulur ve cilt üzerinden kavlatılan hasarlı derinin yerine sağlıklı deri çıkması için cilt beslenmelidir. Bu nedenle gü suyu bu aşamada en mükemmel teskin edici tonik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cilt üzerinde sivilceler, yaralar ve cildin kendinden ve ya vücuttan kaynaklı hastalıklardan dolay izler oluşabilmektedir. Bu durumlar genelde çok sorun teşkil etmezken bazı durumlarda güzelliği gölgeleyici bir şekil kazanabilir. Bu izlerin ve sorunların geneli cilt lekeler olarak bilinmektedir.

Cilt lekelerinden kurtulmak için birçok yöntem vardır. Bunlar arasında cerrahi işlem olarak adlandırılacak biraz daha maliyetli işlemler ve kimyasal maddeler ile hekim kontrolünde gerçekleşebilecek ilaç ve ya diğer yöntemler esaslı tedavilerdir. Fakat en güvenilir ve zararsız olanı elbette hekim onayı çerçevesinde doğal yöntemler ile yapılan peelinglerdir.

error: Kopyalamak mümkün değil !