Cilt Lekeleri İçin Maske

Cilt lekeleri genellikle daha çok ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan ve rengin farklılaşması ile kendini belli eden bir görüntüdür. Son zamanlarda ise gençler arasında da oldukça yaygın olarak görünüyor. Bunun nedeni kişilerin güneş ışınlarına çok fazla maruz kalması ev hatta direk olarak saatlerce güneşin altına yatmasıdır. Bu sebeple de güneş ışınları cilde zarar veriyor ve benek benek oluşan cilt lekeleri meydana çıkıyor.

Cilt lekeleri sadece yüzde değil, omuzlarda, kollarda da çok fazla görünüyor. Bazı kadın ve erkeklerin göğüz kısmında da yine dikkat çekiyor. Peki, bu cilt lekelerine doğal çözümler var mıdır ve neler yapılması gerekir. Cilt lekelerini evde görebilmeniz artık mümkün. Dilerseniz çok kolay bir karışım ve düzenli kullanım ile zaman içinde bu lekelerin yok olup gittiğini görüyor olacaksınız.

 

Cilt lekelerini yok eden maske tarifi

Malzemeler

– 1 çay kaşığı kadar sızma zeytinyağı ( organik olması tercih edilir)

– 3 damla limon suyu

– Bir çay kaşığı karbonat

– 1 yemek kaşığı yoğurt (kendinizin mayaladığı doğal yoğurt kullanmanızı öneririz.)

Yapılışı:

Bu tüm malzemeleri bir birine katıyoruz be iyice karıştırıyoruz. Bu karışımın emilmesi için birkaç dakika bekleyiniz ve daha sonra dilerseniz parmak uçlarınız ile dilerseniz bir parmak ile yüzünüze ya da cilt lekesi konusunda nereden şikâyetçiyseniz o bölgeye iyice yediriniz. Bu hareketleri yaparak hafif dokunuşlar yapıyorsunuz ama karışımında iyice yenilmesini sağlamaya çalışıyorsunuz.

Yaklaşık bir 30 dakika bekleyiniz ve daha sonrasında ise bol su ile durulayınız. Bu karışımı haftada 2 kez yapabilirsiniz. Genellikle bir hafta başı birde hafta ortası uygun olacaktır. Düzenli yapmanız sonucunda birkaç ay sonra gerçek anlamda garantili bir sonuç alabilirsiniz.

Cilt lekelerini bu yöntemle geçirseniz dahi bir daha olmayacak diye bir garantisi yoktur. Sizler kendinize dikkat etmediğiniz sürede yeniden çıkabilir. Özellikle güneşlenmeden uzak durarak ve yüksek faktörlü kremler ile güneş altına çıkınız. Yine aynı zamanda deniden çıktığınızda ıslak olan her tarafınızı iyice kurulayınız çünkü bu ıslak kalan kısımlar leke olması için daha büyük zemin hazırlıyor. Mümkünse bir duş alarak tuzlu sudan da ayrılmış ve kurulanmış olabilirsiniz.

Cilt lekelerinin özellikle oluşmaya başladığı ilk anlarda bu yoğurtlu cilt lekesi maskesini hazırlarsanız çok daha fazla ve hızlı sonuç alabilirsiniz. Özellikle yüzleriniz de oluşan bu lekeler sizler çok rahatsız edecektir. Yüzünüzde bir farklılık hissettiğinizde ve renk kayması olduğunu düşündüğünüzde hemen bu tarifi uygulamaya geçiniz. İçinde buluna gıdaların zaten hiçbir zararı yoktur ve aynı zamanda sadece cilt lekesi değil, çok iyi bir bakım kremi olarak da uygulanır. Eğer sizler geniş bir beden olarak bu cilt lekeleri ile savaşıyorsanız az önce vermiş olduğumuz malzemelerin miktarını arttırabilirsiniz. Bizim verdiğimiz miktar ise bir yüze yetecek kadardır.

Bu evde yapılacak cilt lekesi maskesini dilerse erkeklerde uygulayabilir. Yani tarif erkek ya da kadın olarka ayrılmamış ve her cilt tipine uygun hale getirilmiştir. Sizlerde rahat bir şekilde uygulamayı yapınız ve süreç içinde var olan değişimi kaydediniz. Bu lekeler artık yok olup gidinceye kadar düzenli olarak yapmaya devam ediniz. Hatta özellikle yaz aylarında bu sorun ile uğraşmasınız da ayda bir kez yapmanızı öneririz. Önemli olan her zaman var olan rahatsızlığı yok etmek değil, bazen de olmasa bile ileri ki durumda çıkmasını engellemek olacaktır. Düzenli bakım ve organik maskeler sizlere her zaman çok daha güzel sonuçlar verecektir.

Cilt lekelerinizden kurtulmak için uygulayabileceğiniz doğal yöntemler
Cilt lekelerinizden kurtulmak için uygulayabileceğiniz doğal yöntemler
error: Kopyalamak mümkün değil !