Cilt Lekelerine Doğal Çözüm

Cilt üzerinde bulunan lekeler özellikle kemik gelişimi için şifa kaynağı olan güneş ve ışınları insan sağlığı için çok önemlidir. Genelde fizik tedavi, ortopedi ve cildiye uzmanları insanların güneş altında vakit geçirmesini ve bolca yürüyüş yapmalarını önermektedir. Özellikle kemik erimesi yani osteoporoz riski altındaki kadınlar güneşe en ziyade ihtiyaç duymakta ve hem cilt hemde beden sağlıkları için istifade etmektedirler. Ancak bu şifa kaynağı olan güneşin zararlı ışınları ciltte sarı lekeler bırakmak gibi bir de zararı var. Özellikle yaz günlerinde korunaksız maruz kalınan güneş ışınları cildimizde lekeler oluşturur. Bunun önüne geçmek için ya cildiye veya dermatoloji uzmanların önereceği kimyevi ilaçları kullanmak gerekir ya da doğal yollardan faydalanma ihtiyacı belirmektedir. Bu yollardan biri de bir çay kaşığı karbonata bir iki yemek kaşığı yoğurt ekleyip iyice karıştırmak ve yüze sürmektir. Beş on dakika bekledikten sonra yıkamalısınız. Sadece lekelere de uygulayabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada iki üç kez yapabilirsiniz. Cildiniz hassas ise haftada bir defa tekrar etmeniz de yeterlidir. Uygulamadan sonra cildinizi özellikle zeytin yağı gibi doğal bir yağ ile nemlendirin.

Cilt sürekli olarak alt kısımları ile irtibat halinde olan bir biyolojik yapıdır. Sürekli olarak güneş ışınlarına maruz kalan insan cildi güneşin bazı ultraviyole ısınları karşısında cilt hücrelerinde bulunan pigmentlerin kimyevi reaksiyon geçirmesi veya bazı hücrelerin hayattar özelliğini kaybetmesi ile cilt üzerinde lekeler oluşabilmektedir. Bu tür ışınlar sadece masum lekeler şeklinde netice vermez ayrıca cilt kanserinin ve deri altı bezlerinin fonksiyonlarının kaybolmasına ve cildinizin kurumasına sebep olmaktadır. Çünkü bu bezler cilt üzerine salgı yapmaktadır. Ayrıca ölü ya da fonksiyonu bozulmuş bezler gözeneklerin tıkanmasına neden olmakta ve akabinde sivilce oluşumunu da tetiklemektedir.

Hekim önerisi haricinde kullanacağınız kimyevi ilaçlar zaten zarar görmüş olan cilde daha fazla zarar verebilmekte ve lekelerin ve sivilcelerin sayısını artırabilmektedir.

Yazımızın başında belirttiğimiz doğal ve bitkisel ürünler ile yapılacak olan tedavi ise hem leke hemde sivilce oluşumunu azaltabilmekte ve hatta önüne geçebilmektedir.

Cilt lekelerine bitkisel öneri

Cilt lekelerine bitkisel öneriler.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

  • Bir Yorum Bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
error: Kopyalamak mümkün değil !