Cilt Lekelerine Boza Maskesi

Cilt lekelerinin giderilmesinde uygulanan doğal tedavi yöntemlerine kadınların pek çoğu başvurmaktadır. Cilt bakımı yaparken doğru bir ürün seçmek çok önemlidir. Çünkü yaşımıza ve cildimize uygun ürünleri kullanmamız gerekir. Bu doğru ürünler kullanılarak sivilce, akne gibi lekelerin oluşmasının engellenmesinin yanı sıra, deri altına hiçbir madde nüfuz etmeden son derece başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

 

 

Boza maskesi

Cilt lekelerini yok eden, yüzdeki sarkmaları engelleyen, ipeksi bir cilde sahip olmayı sağlayacak olan Boza maskesi alınan sonuç açısından mükemmel bir tedavi yöntemidir.

Gerekli malzemeler;
1 tatlı kaşığı boza ve 1 tatlı kaşığı yulaf unu

 

Hazırlanışı ve uygulanışı;
Boza ve yulaf unu karıştırılıp yüz ve dekolte bölgesine uygulanır. 13-20 dakika kaşığın tersiyle veya bir cam bardakla dairesel hareketlerle masaj yaparak sürülür ve yüz yıkanıp nemlendirici uygulanır. Bu uygulamayı haftada 2 defa yapmak yeterli olmaktadır. Yapılan bu bakımın doğal olması sonucun da kalıcı ve alerjen etkilerin bertaraf edilmesi ile eşdeğer anlam ifade etmektedir.

 

 

Cilt lekelerinde karşı Karbon Peeling yöntemi

Yazın artan sıcaklığıyla beraber cildimizde güneş lekeleri oldukça artmaktadır. Bu lekelere karbon tedavisi ile çözüm bulmak mümkündür. Karbonun sivilceleri iyileştirdiği ve cilt kalitesini arttırdığı fark edilince başka uygulama alanları da araştırıldı ve karbon peeling keşfedildi. Karbon kremi kullanımı, cildin ışığı daha fazla tutmasına yol açmaması sebebiyle daha fazla tercih edilmesine sebep oldu. Cildi yakmayacak düzeyde bir karışım ile uygun hale getirilen karbon kreminin, derinin hassasiyetini ve emilimini arttırması özelliği vardır. Karbon peelingi uygulaması ikişer hafta arayla en fazla 4 seans olarak sürmektedir. Seans aralarının ikişer hafta olmasının sebebi cilt altında beklenen iyileşmenin cildin yüzeyinde de beklenmesidir. Karbon tedavisinin ilk sonuçları; pürüzsüzlük, parlaklık ve birçok lekenin renginin altında açılmasıdır. En önemli avantajı ise tedavi için kış aylarının beklenmesine gerek olmamasıdır.

boza maskesi ile cilt bakımı

boza maskesi ile cilt bakımı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

  • Bir Yorum Bırak
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
error: Kopyalamak mümkün değil !