Cilt Tipinize Uygun Peeling ve Maske Seçimi

Yüz derinizi peeling işlemi ile temizlemek sağlıklı bir cilde sahip olmanız için önemlidir. Bu yazı sizin için uygun ürün veya karışımı seçmenize yardımcı olmak amacıyla yazılmıştır.

 

Cildinizi tanıyın

Sahip olduğunuz cildin tipini tespit edin. Cildiniz yağlı mı, kuru mu, hassas mı? Her bir cilt tipi için uygun peeling ve maske karışımları mevcuttur. Sizin için uygun olanı seçmeniz önem taşır.

Cildiniz için doğru sertlikte ürün kullanmalısınız. Peeling karışımları genelde küçük granüller veya kimyasallar içerir. Yüz bölgesindeki cildiniz hassas olduğu için kullanacağınız peeling karışımındaki granüllerin mümkün olduğunca küçük olmasını tercih edin.

Doğal muhtevalı karışımlar kullanın. Muhteviyatı ne kadar doğal olursa cildinize zarar vermesi o kadar az ihtimal arz eder. Yağlı içeriğe sahip yüz peeling karışımlarından kaçının.

Peeling veya maske karışımını yüzünüze sürmeden önce hassasiyet testi yapmalısınız. Çok küçük bir miktar karışımı kulağınızın arkasındaki bölgeye uygulayın. 24 saat içerisinde hassasiyet belirtileri görmezseniz her şey yolunda demektir ve bu karışımı rahatlıkla yüzünüzde kullanabilirsiniz.

Kendi karışımınızı kendiniz yapın. Bu şekilde hem daha doğal hem de daha ekonomik olacaktır. Sitemizdeki peeling ve maske tariflerini arama yaparak bulabilirsiniz.

 

İpuçları

  • Yüzünüzü peeling ile soyduktan sonra nemlendirici kullanın
  • Yüzünüzü hafif hafif ovun
  • Cildiniz için uygun olan peeling karışımını bulmak için araştırma ve denemeler yapın
  • Peeling sonrası güneş kremi kullanın

 

Uyarılar

  • Cilt problemleriniz varsa peeling yapmadan önce dermatolog ile görüşün
  • Cildinizi tahriş eden bir peeling karışımını kullanmayı durdurun
  • Yüzünüzü aşırı ovmaktan kaçının
Doğru peeling karışımını seçerek cildinizin tahriş olmasını engelleyebilirsiniz
Doğru peeling karışımını seçerek cildinizin tahriş olmasını engelleyebilirsiniz
error: Kopyalamak mümkün değil !