Cilt Tonu Dengeleyici Doğal Maske

Cildinizde farklı renkleri görüp onları leke sanıyor olabilirsiniz. Çoğu kişi renk tonu farklılıkları ile lekeleri birbiri ile karıştırır. Aslında durum farklıdır. Pek çok leke giderilmekte zorludur fakat cilt tonundaki dengesizlik üstesinden gelinebilir bir sorundur. Eğer sizinde cildinizde farklı tonlar varsa ve bunu en doğal yollarla çözmek istiyorsanız işte malzemeler:

1 demet maydanoz

2 su bardağı su

Beyaz kil

Cilt tonu dengeleyici malzemeler çok basit ve her evde var. Tarifi ise şu şekilde; bir demet maydanozu 2 su bardağı su ile kaynatın. Burada dikkat edilmesi gereken kısım maydanoz sapları maydanoz yapraklarından önce kaynatılacak. Saplar iyice yumuşadığında suya maydanoz yaprakları da eklenerek kaynatılacak. Suyunu farklı bir kap içerisine aldığınız maydanozları porselen bir kase içerisinde iyice ezin ve sonrasında kil ile maydanoz suyunu ekleyin. Elde edeceğiniz kıvam çok katı olmayacak yüze sürülebilir bir kıvam elde etmelisiniz. Bu yüzden göz kararı ekleyeceksiniz.

Maskenizi hazırladıktan sonra yüzünüzü iyice temizleyin. Temizlenen ciltteki yağlar yok olacağı için maske cilde daha iyi nüfuz edecek. Maskeyi cildinizde kuruyuncaya kadar bekletin. Kuruduktan sonra ılık su ile yüzünüzden durulayın. Kağıt havlu ile kuruladığınız cildinize kalan su ile tonik yapmayı ihmal etmeyin. Maydanoz suyu etkili bir cilt toniğidir.

Cilt tonu farklılıkları bu maske ile kolaylıkla giderilebilir.
Cilt tonu farklılıkları bu maske ile kolaylıkla giderilebilir.
error: Kopyalamak mümkün değil !