Cilt Tonu Eşitleyici Serumlar

Cilt tonu eşitleyici serumlar cilt tonlarında oluşan eşitsizlikten dolayı kullanılmaktadır. Bu durum cilt problemleri arasında sıkça karşılaşılan bir durum olup, bunu dengelemek için serumlar, kremler ve bazı doğal yöntemler tercih edilmektedir.

 

 

Cilt Tonu Eşitsizliği Neden Olur Nasıl Önlem Alınmalıdır?

Cilt tonu eşitsizliği genellikle çevresel faktörler nedeni ile oluşmakta olsa da bu duruma maruz kalmamak için bazı önlemlerin alınması gerekmektedir. Bu önlemler ile cilt tonu eşitsizliğinden kendinizi koruyabilir aynı zaman da sizinle paylaşacağım bilgileri uygulayarak tedavinize destek verebilirsiniz.

 • Su Tüketimi: Su sağlık için ön planda gelen önemli bir faktör olup, cildiniz için de önemli bir unsurdur. Cildin nem oranını ayarlamasında yardımcı olurken cilt tonunun eşitlenmesinde de önemli yer almaktadır.
 • Güneş Koruyucu Kremler: Cilt tonlarını bozan bir diğer unsur ise cildinizin güneş ışınlarına maruz kalmasıdır. Bunun için cildinizin nem oranını dengede tutmak ve kuruluğa yol açmamak amacı ile güneş kremi kullanılmalıdır. Bu şekilde cildinizin ton ayarını da sağlamış olursunuz.
 • Beslenme: Yedikleriniz sadece midede etkili olmadığını biliyorsunuzdur. Yediklerinizin besinleri, mineralleri nasıl cildinize yarar sağlıyorsa yediklerinizden sağlıksız olan yağlar ve buna benzer zararlı gıdalar cildinizde akne gibi sorunlara yol açarken cilt tonunu da bozmaktadır. Bunun için sağlıklı beslenmek cilt tonunu da belirleyen önemli unsurdur.
 • Nemlendirici Bakım: Cildiniz gün içerisinde gerek çevresel faktörler, gerek hava koşulları derken yıpranmaya müsaittir. Bunu engellemek için nemlendirici bakım her gün düzenli şekilde yapılmalıdır. Aynı zaman da cildinizin tonunu eşitlemek amacı ile de nemlendirici bakım önemli yer almaktadır.

 

 

 

 

Cilt Tonu Eşitleyici Serum

Malzemeler:

 • Süt
 • Limon suyu
 • İki yemek kaşığı gliserin
 • Çeyrek yemek kaşığı tuz
 • Bir tutam safran

 

Hazırlanışı:

 • İlk olarak sütün içinde limon suyunu ekleyin ve kesilmesini bekleyin.
 • Bu karışımdaki suyu tülbent yardımı ile süzün.
 • Süzdüğünüz iki yemek kaşığı suyun içine iki yemek kaşığı gliserin ekleyin.
 • Karışıma tuzu ekleyin.
 • Ardından, bir tutam safran ekleyin.
 • Şimdi, bu bileşenlerin hepsini iyice karıştırın.

Cilt tonu eşitleyici serum artık hazır.

 

Nasıl kullanılır:

Serumu cildinize uygulayın ve nazikçe masaj yapın. Şayet kaşıntı hissetmiyorsanız (cildiniz hassas değilse) gece yüzünüzde bu serum varken uyuyun. Üç ila dört gün içerisinde cilt tonunuzda eşitlenme olduğunu görebilirsiniz. Günlük kullanın ve kullanmaya devam edin.

 

Cilt tonu eşitleyici serumun faydaları:

Sütün içindeki laktik asit, cildin soyulmasında yardımcı olur ve cilt tonunun eşitlenmesine katkı sağlar. Serum, doğal bir soyma etkisine sahip olduğu için cilt renginizi dengeler.

 

Cilt Tonu Eşitleme

Cilt tonu eşitsizliği sorunu yaşıyorsanız bunun önüne geçmek ve cilt tonu eşitleyici unsurları arıyorsanız sizlere bu konuda yardımcı olabiliriz. Cildinizin tonunu eşitlemek için yukarıdaki saydığımız maddeleri uygularken aynı zaman da kremler, maskeler, bitkisel ürünler ile cilt tonunuzu kolaylıkla eşitleyebilirsiniz. Cilt tonu eşitleyici unsurlar neler bir göz atalım.

 

Cilt Tonu Eşitleyici Krem

Cilt tonu eşitleyici birçok krem bulunmaktadır. Bu kremler içeriğinde bulunan etkenler sayesinde ve düzenli kullanım durumunda kısa sürede cildinize parlaklık vererek kusursuz bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır. Cilt tonu eşitleyici krem satın almak için kozmetik ürün satan yerleri, eczaneleri ve bununla ilgili güvenilir internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Cilt Tonu Eşitleyen Maske

Cilt tonunu eşitleyen maskeleri de haftada 1 kez veya 15 günde 1 kez uygulayarak faydasını görebilirsiniz. Maskeleri genellikle serumlar ve kremlerden harici olarak kullanılması tavsiye edilmektedir. Aynı zaman da maskeleri de bu konuda uzman kişilerden dinleyerek uygulamalısınız.

İlgili yazılarımız:

Cilt Tonu Dengeleyici Doğal Maske

Cilt Tonunu Dengeleyen Doğal Maske Tarifi

 

Cilt Tonu Eşitleme Bitkisel

Cilt tonunu eşitleme bitkisel yöntemler de bulunmaktadır. Bu yöntemlerde krem ve serumlardan harici olarak kullanılmaktadır. Bitkisel olarak cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olan ürünler ise bal, limon, yoğurt, patates, elma sirkesi, muz gibi ürünlerdir. Bunları maske yaparak kullanabilirsiniz.

Cilt tonunu eşitleyen serum tarifi ve cilt tonu eşitsizliğinin sebepleri.
error: Kopyalamak mümkün değil !