Ciltte Oluşan Alerjiye Ne İyi Gelir

Kızarıklık, kaşıntı ve şişlik gibi cilt alerjisi belirtileri genellikle tedavi ile veya tedavi olmadan, bir veya iki hafta içinde kendiliğinden geçer.

Bu arada cildi daha da rahatlatmak için bazı şeyler yapabilirsiniz.

 

 

Temastan kaçının.Bu apaçık ortadadır fakat yine de hatırlatmaya değer. Alerjinizi tetikleyen şeyleri kullanmayın ve onlara dokunmayın.

 

 

Sakin olun. Soğuk kompres veya duş yakan kaşıntının azalmasına yardımcı olabilir. Yavaşça kurulayın ve ardından nemlendirin.

 

 

Cildi ıslatın. Kolloidal yulaf ezmesi, öğütülmüş yulaf tozudur, bu yüzden su ile iyice karışır. Bazı insanların iltihaplı cildini rahatlatabilir. Ama bazılarının cildi buna tepki gösterebilir. Bunu denemek için, ılık su kullanın. Eğer çok sıcak olursa, cildinizi tahriş edip kurutabilir.

 

 

Kaşıntı önleyici krem uygulayın. Hidrokortizon veya kalamin losyonu kaşıntıyı hafifletebilir.

 

 

Bol kıyafetler giyin. Sıkı giysiler giymeyin. Onlar kaşıntıyı tahriş edebilir. Cildinizi gevşek ve serin tutun.

 

 

Şiddetli belirtiler için, nemli giysiler giymeyi deneyin. İlk önce uzun kollu tişört ya da uzun kollu iç çamaşırı gibi yumuşak pamuklu giysiler bulun. Suya daldırın, suyunu sıkın ve ardından giyin. Üzerine çok sıkı olmayan rahat bir şeyler giyin.

 

 

Eğer cilt sorununuz kendiliğinden geçmezse, hatta evdeki tedaviden biraz daha iyi olsa bile mutlaka doktora gidin. Çünkü bu ciddi bir tıbbi durumun belirtisi olabilir.

Cilt alerjisine iyi gelen doğal yöntemler.
Cilt alerjisine iyi gelen doğal yöntemler.
error: Kopyalamak mümkün değil !