Daha Kalın ve Uzun Kirpikler İçin Öneriler – 1

Birçok insan kirpiklerinin daha kalın ve uzun olmasını ister. Kirpiklerin uzun ve kalın olması, gözleri daha güzel ve çekici kılar.

Genetik, yaş, tıbbi durumlar, göz enfeksiyonu veya hormonal değişiklikler kirpiklerin daha ince olmasına sebep olur. Ayrıca göz makyajını silmemek de kirpikleri güçsüzleştirir ve dökülmesine sebep olabilir.

Düzenli bakım, kirpiklerinizin sağlıklı olmasına yardımcı olur. Ayrıca evde kendi başınıza yapabileceğiniz birkaç yardımcı uygulama mevcut.

Bütün uygulamaların kendine özgü etkileri vardır. Hepsi aynı sonucu vermeyeceği gibi, sonuçlar birkaç hafta veya ay sürebilir. Ayrıca başarılı bir sonuca ulaşmak istiyorsanız, birden fazla uygulama denemelisiniz.

 

 

İşte kullanabileceğiniz 10 tedavi yöntemi:

 

1- Hint Yağı ile Uzun ve Kalın Kirpikler

İçinde bir çok yararlı mineral buluna hint yağı, kirpiklerinizin uzamasına ve kalınlaşmasına yardım etmekle beraber, kirpiklerin uzamasına engel olan mikro organizmalarla da savaşır.

  • Öncelikle temiz bir fırça veya pamuk kullanarak hint yağı ile kirpiklerinizi temizleyin. Bunu gece yatmadan önce yapın. Ayrıca hint yağının içine birkaç damla E vitamini yağı da katabilirsiniz. Gece boyunca yüzünüzde kaldıktan sonra, ılık su ile yüzünüzü durulayın.
  • Bir diğer uygulama şekli, 2 yemek kaşığı hint yağı ile taze aloe vera jelini karıştırın. Bu karışımı kirpiklerinize bir pamuk çubuk ile sürün. Bir gece kaldıktan sonra, sabah yüzünüzü durulayın.

Bu yöntemleri günlük olarak 2-3 ay boyunca uygulayın.

 

 

2- Zeytinyağı ile Sık Kirpikler

Zeytin yağı, bilindiği üzere kirpikleri kalın ve uzun yaptığı gibi, saçlara da aynı şekilde etkisi vardır. Zeytin yağı E vitamini ve oleik asidi bakımından zengindir. Bu da zeytin yağının kirpikleri kalınlaştırmasını ve sıklaştırmasını sağlar. Ayrıca kirpiklerin daha koyu görünmesini de sağlar.

  • Kirpiklerinizi eski bir maskara veya pamuklu bir çubuk aracılığı ile sıcak zeytin yağı ile temizleyin.
  • Yatmadan önce bu yöntemi tıpkı maskara sürer gibi dikkatlica uygulayın.
  • Gece boyunca kaldıktan sonra, ılık su ile yıkayın.

Bu tedaviyi günlük olarak sonuca ulaşana kadar birkaç ay uygulayın.

 

 

Bu yazının diğer bölümleri:

– Daha Kalın ve Uzun Kirpikler İçin Öneriler – 2

– Daha Kalın ve Uzun Kirpikler İçin Öneriler – 3

Evde uygulayacağınız yöntemlerle daha sık ve kalın kirpikleriniz olabilir.
error: Kopyalamak mümkün değil !