Deri Pullanması İçin Doğal Öneriler

Eğer cildinizde nem kaybı varsa ya da kuru bir cilde sahipseniz cilt pullanması sorununu yaşıyor olabilirsiniz. Çünkü bu tarz bir problem genellikle fazla su tüketmeyen ve cildi başka kişilere nispeten daha kuru olan kişilerde görülmektedir. Bu sebeple uzmanlar günde en fazla 2 litre su tüketilmesi gerektiğinden bahsederler. Suyu daha çok gece yatmadan önce ve sabah kalkar kalkmaz tüketmeniz gerekmektedir.

Sabah kalktığınızda cildinizin pul pul döküldüğünü ve kuru bir toprak gibi çatladığını fark etmişseniz cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyi teninize masaj yaparak ve dairesel hareketlerle yedirmeniz gerekir. Bu yöntem cildin nemi daha fazla tutmasını sağlayacaktır. Bazı kimselerde pullanma şiddeti çok yüksek olup cilt kabuk bağlayabilmektedir. Bu şekilde bir cilt yapısına sadece krem sürmek yeterli değildir. Kullandığınız ürün aynı zamanda en yüksek nem seviyesine sahip olmalıdır. Nemlendirici kremi avucunuza alıp bütün cildinize sürdükten sonra biraz bekleyin ve nemin cilt tarafından emilmesini sağlayın. Daha sonra yine masaj yaparak cilde tük kremi yedirin. Peki, cilt pullanması nasıl tedavi edilir?

 

 

Cilt Pullanması Tedavisi

* Cilt pullanması için kullandığınız nemlendirici kremin kuru ciltler için olmasına dikkat edin. Çünkü bu kremler yüksek oranda nem içermektedir.

* Kullandığınız ürünü yumuşak bir sünger ile sürebilirsiniz. Süngeri cildinize oldukça narin bir şekilde sürmeye dikkat edin. Çünkü zorlayıcı hareketler ciltte yaraların oluşmasına neden olabilir.

* Pullanmayı engellemek için cildi soyan kremler kullanmak istiyorsanız bu kremleri çok dikkat kullanmalı ve her seferinde nemlendirici de sürmelisiniz.

* Lanonin içeren ve mineral katkılı doğal yağlar pullanma problemi için birebirdir.

* Kremlerin ve losyonların yanında su tüketimini artırmadan cildin nemlenmeyeceğini unutmayın.

 

 

Cilt Pullanmasına Doğal Maske

* 2 yemek kaşığı ev tipi yoğurt

* 2 yemek kaşığı süzme bal

Bu malzemeler cam bir kaba alınır ve iyice karıştırılır. Daha sonra ciltte pullanma görülen yerlere sürülüp 15 dakika kadar bekletilir. Ardından tüm cilt ılık bir su ile durulanıp temizlenir. Bal hem nem vermekte hem de cildi beslemektedir. Bu maske haftada 2 kez uygulanabilir; yalnız süt alerjisi olan kişilerin bu maskeyi uygulamaması gerekmektedir.

Cildiniz pul pul oluyorsa bu yazımızdaki bilgiler ilginizi çekecektir.
Cildiniz pul pul oluyorsa bu yazımızdaki bilgiler ilginizi çekecektir.
error: Kopyalamak mümkün değil !