Dişlerinizi Plaklardan Temizlemek ve Daha Parlak Bir Gülümseme İçin Evde Hazırlayabileceğiniz Meyve Kürü

Basit içeriklerle gülümsemenizi inci beyazlığına eriştirin.

Denilir ki tek bir tebessüm gündelik hayattaki pek çok sorunu kökünden çözebilme gücüne sahiptir. Aslına bakarsanız haksız da değiller. Ancak beneklerle ve plaklarla dolu dişlerin sorunları ne kadar çözeceği konusunda bazı şüphelerimiz mevcut. Bazen tükettiğimiz yiyeceklerin dişlerimiz üzerinde ne denli büyük tesirlerinin olduğunun farkında olmuyoruz. Diş macunumuz da bu çerçevede ne yazık ki yetersiz kalabiliyor. Her gün işlerimize koyulmadan evvel ağız sağlığımız için ayıracağımız 5 dakika, diş yapısında meydana gelebilecek tartar, plak ve arka planda kalan yiyecek artıklarını kökünden temizlememizi sağlayacaktır. Bu çerçevede ihtiyacınız olan tek şey, evinizdeki mutfak malzemeleri ile hazırlayabileceğiniz basit ama etkili bir temizleyici karışımdır. Diş hekiminizle olan randevunuza kadar beklemenize gerek yok. Cebiniz zarar görmeden evvel sizlere sunacağımız bu basit yöntemi deneyin.

 

 

Gerekenler:

– Büyük bir parça narenciye meyvesi (portakal, limon vs)

3 veya 4 sıkmalık diş macunu (tercihen jelimsi kıvamda olanları değil, beyaz renkte olanları kullanın)

– Yarım çay kaşığı karbonat

– Bir miktar aktif karbon tozu (isteğe bağlı)

– Kuru bir kürdan

– Küçük bir kaşık

 

 

Hazırlanışı:

Meyvenizi alın ve suyu bitene kadar iyice emin. Suyunu emdikten sonra meyvenin et kısmında diş izlerinizi gösteren bir çeşit kalıp meydana gelecektir. Elinizdeki 3-4 sıkımlık diş macununu ve aktif karbon tozunuzu kuru bir kaseye ekleyin ve temiz bir kürdan vasıtasıyla iyice karıştırın. Ardından karbonatınızı ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Suyunu emdiğiniz meyvenin et kısmına elinizdeki karışımı sürün. Sürdükten sonra eti ısırın, bu süreçte alt ve üst dişleriniz tamamen karışımla kaplanmış olmalıdır. Bu ısırma işlemini 5 dakika boyunca sürdürün. Eğer dişleriniz daha köklü bir temizliğe ihtiyaç duyuyorsa bu süreyi daha da uzatabilirsiniz. Ardından ısırmayı bırakın ve dişlerinizi fırçalayın. Fırçalama esnasında dişlerinizin alt kısmına büyük özen gösterin. Fırçalama işleminden sonra gargaranızı yapın.

Karbonat, aktif karbon tozu ve diş macununun meydana getirdiği karışım, diş yapısındaki tüm plakları ortadan kaldırmaktadır. Böylelikle dişlerinizdeki lekelenmeler ve plak oluşumları anında ortadan kaybolacaktır. Karbonat aşındırıcı karakteristiklere sahip olduğundan ötürü, bu işlemi ayda iki kereden fazla uygulamadığınızdan emin olun. Bu çerçevede soğuk veya sıcak bir yiyecek tüketmenizin de diş hassasiyetine sebep olabileceğini asla unutmayın.

Diş lekelerinizden ve dişlerinizde oluşan tartarlardan kurtulmak için evde hazırlayabileceğiniz karışım.
error: Kopyalamak mümkün değil !