Diyet Sonrası Deri Sarkmalarına Karşı Bitkisel Çözüm Önerileri

Deri Sarkmalarına Bitkisel Çözümler

Kilo sorunu olan erkek ve bayanların en büyük hayali fazla kilolarını vererek daha sağlıklı ve fit bir görünüme ulaşabilmektir. Yapılan diyetlerin sporla desteklenmemesi sonucunda istenilen kilolar verilse bile deride sarkmalar ve gevşemeler baş gösterir. Deri sarkması en çok hızlı bir şekilde kilo alıp verenlerde görülür. Gerilen ve şişen derideki yağların erimesi sonucu deri balon gibi sönerek aşağıya doğru düşer ve buruşuk bir görüntü oluşturur. Deri sarkmasını önlemek ya da oluşan bu sarkık görüntüyü toparlamak için bitkisel kürlerden ve karışımlardan yararlanabilirsiniz.

 

 

Deri sarkmalarına karşı bitkisel çözüm önerileri

Not: Maskeler diyet yapmaya başladığınız günden itibaren yapılmalı ve disiplinli uygulanmalıdır.

Buz kalıplarında bekletilen ve dondurulan sütün sarmış bölgelere sürülmesi sonucunda toparlayıcı bir etki görülmektedir.

Özellikle yüz sarkmalarını toparlayan diğer bir maskenin malzemeleri 1 çorba kaşığı bal, iki çorba kaşığı kil, bir çorba kaşığı soya yağıdır. Bu malzemeler karıştırılarak yüze sürülür ve 15 dakika bekletildikten sonra ılık bir su ile durulanır ve sıcak bir havlu ile masaj yapılır. Baş yüzü yumuşatma etkisine sahiptir. Kil de daha sıkı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

Cilt üzerinde mucizevi bir etkiye sahip olan yaş maya da aynı zamanda sarkmalara karşı olumlu sonuçlar veren bir malzeme olarak bilinir. Yaş mayanın sütle karıştırılarak sarkan bölgelere sürülmesi sonucunda cilt toparlanır, sarkmalar engellenir ve yine bu karışım kırışıklıklara da iyi gelmektedir.

Sarkmalara karşı etkili olan diğer bir yöntem de ayva maskesidir. Çekirdeği çıkarılmış olan ayvalar bir müddet kaynatılır. Daha sonra içerisine bir çorba kaşığı bal ilave edilir. Karışım ılıdıktan sonra problemli cilde sürülür ve bekletilir. Daha sonra ılık su ile yıkanır. Dilerseniz sürdüğünüz maskenin üzerine sararak etkiyi artırabilirsiniz.

Özellikle hamilelik sonrasında sarkan göğüsleri dikleştirmek ve toparlamak için yapılan diğer bir maske de yeşil çay ve yoğurtla yapılandır. 3 kaşık yeşil çaya eklenen birkaç kaşık süzme yoğurt iyice karıştırılır ve sarkan bölgeye sürülerek bekletilir. Daha sonra ılık su ile yıkanır ve bu bölge bitkisel bir yağla ki ada çayı yağı tercih edilir, ovularak masaj yapılır.

Tarihin eski dönemlerinden beri kullanılan diğer bir maske de cilt sarkmalarına iyi gelmektedir. Bu maskede bir yumurta sarısı, bir tatlı kaşığı süt, bir tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı limon suyu ve birazcık tuz karıştırılır ve problemli bölgeye sürülür.

Kilo sonrası sarkan deriler hakkında bilgilendirme yazısı
Kilo sonrası sarkan deriler hakkında bilgilendirme yazısı
error: Kopyalamak mümkün değil !