Doğal Alın Gerdirici Kremler

Yüzün bölümleri arasında mimik kırışıkları en çok daha çabuk etkilenen alın ve çevresinde oluşur. Özellikle günlük alışkanlıklara bağlı olarak mimik yaparken alnını kırıştıran kişilerin yaşı ne olursa olsun zamanla bu bölgede deformasyon ve kırışıklıklar meydana gelir. Bu durumdan mustarip olan kişiler oldukça etkili olan şu maskeleri kullanabilirler:

Alın gerdiren yumurta maskesi

Bir tane yumurtanın beyazı sarısından ayırıp beyaz kısmı mikserle iyice çırparak köpük hale getirin. Daha sonra bunu parmaklarınızla veya bir pamukla alnınıza masaj gibi sürün ve yedirin. 15 dakikalık beklemenin ardından maskeyi ılık bir su ile yıkayıp temizlemelisiniz. Bu maske haftada iki defa uygulanmalıdır. Zamanla alnınızın gerilip kırışıklıkların azaldığını gözlemleyebilirsiniz.

Hızlı bir şekilde alnı geren maske

Bu maske özel davetlerde veya acil bir şekilde dışarı çıkmanız, güzel görünmeni gereken durumlarda cildi canlandırıp ona botoks etkisi vererek gerilmesini sağlamaktadır. Bir çay kaşığı kadar yaş maya yine bir çay kaşığı süt ile karıştırılır ve kremsi bir kıvam elde edilir. Bu maskeyi alnınızın tamamına hatta göz çevresi ait yüzünüzün diğer bölümlerine de sürebilirsiniz. Yarım saatlik sürenin sonunda cildinizi ılık su ile yıkayıp temizleyin. Bu maske 30 yaşından sonra ayda iki defa yapılabilir. 40 yaşından sonra ise haftada bir kez bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Mayanın içindeki maddeler dokuları yenileyip, cildin gergin görünmesini sağlamaktadır. Yine içindeki yüksek protein sayesinde cilt beslenip daha parlak bir forma kavuşur.

Alın kırışıklıklarına balık yağı

Özellikle çocukların gelişimi için de oldukça büyük bir öneme sahip olan balık yağı ciltteki kırışıklıklar üzerinde de oldukça etkilidir. Eczanelerde bulabileceğiniz balık yağı kapsüllerini haftada bir kere kırıp alnınıza sürebilirsiniz. Hatta bu yağ tüm cilde de tatbik edebilir. Birkaç ay sonra daha parlak ve gergin bir cilde sahip olabilirsiniz.

Karbonat maskesi

Karbonat içerdiği maddeler nedeni ile cilt açıcı olarak da kullanılmakta sadece gerginlik için değil leke açma işlevi de bulunmaktadır. Birkaç damla limon suyunun içine bir çay kaşığı karbonat eklenir ve içerisine yine bir çay kaşığı yoğurt konur. Maske alın bölgesine tatbik edilip 15 dakika beklendikten sonra ılık su ile temizlenir.

Alınınızdaki kırışıklıkları azaltmak için uygulayabileceğiniz cilt maskeleri.
Alınınızdaki kırışıklıkları azaltmak için uygulayabileceğiniz cilt maskeleri.
error: Kopyalamak mümkün değil !