Doğal beyazlatıcı maskeler

Doğal beyazlatıcı maskeler yazımızda sizleri cilt beyazlaştırıcı malzemeler konusunda bilgilendirdik. Beyazlatma etkisi birçok gıda ürünü tarafından sağlanmaktadır. Her şeyden önce ekşi krema, süzme peynir ve yoğurt ana malzemelerdir. Çilek suyu, salatalık, limon, greyfurt cildinizi canlandırır ve parlatır. Cilt tipine bağlı olarak beyazlatıcı maske seçimi gereklidir. Ayrıca UV koruması yüksek gündüz kremleri, pigment lekelerini yok etmek için özel serumlar kullandığınızdan emin olun. En iyi sonucu oksijen kullanan maskeler verir ancak hassas ciltler için bu ürün hiç uygun değildir.

Öncelikle yağlı ciltlere uygun doğal beyazlatıcı maskeler için bir göz atalım.

Bu tür ciltler artan süte eğilimlidir. Genişlemiş gözenekler, sivilceler ve komedonlar da sahiplerine çok fazla üzüntü verir. Yağlı ciltler için ağartıcı maskeler için gözenekleri küçültme ve kurutma en iyisidir.

  • Az miktarda oksijen ve bira mayasını karıştırın (eczaneden satın alabilirsiniz). Yüze kalın bir tabaka uygulayın ve kurumaya bırakın.
  • Maskeyi suyla çıkarın ve yüzü bir tonik greyfurt ile silin. Hazırlanması için meyvenin yarısını kıyma makinesinden geçirin ve üçte iki oranında suyla seyreltilmiş votka dökün.

Akneye meyilli yağlı cilt, kurutma ve aydınlatma etkisi ile hidrojen peroksit ve Toulon unu (yulaf ezmesi) maskesi vardır.

  •  limon suyu, çırpılmış protein ve bal. Sadece aydınlatıcı bir etki değil, aynı zamanda lifting etkisi de istiyorsanız buraya aloe vera suyu ekleyin.

 Normal ciltler için sebze ve meyvelerden doğal beyazlatıcı maskeler uygundur. Çilek, salatalık, domates. Malzemeleri başka bir şeyle karıştırmaya gerek yok.

Yüzü beyazlatmak için güzel bir maske,

  • lahana turşusu ve lahana turşusundan elde edilir. Ancak, ürünün yalnızca doğal olması gerektiğini unutmayın. Sirke yok, sadece doğal fermantasyon olmalıdır. Kullanılan ürünlerin olabildiğince organik, doğal olmasına özen göstermelisiniz.

En kuru ciltler için beyazlatıcı maskeler:

Çünkü  bu cilt tipleri genellikle tahrişe eğilimlidir. Bu durumda tedavi nazik olmalı ve hiçbir durumda cildi kurutmamalıdır. Ekşi süt ürünleri ile uğraşmak en iyisidir. Krema veya ekşi krema ile süzme peynir sadece cildi aydınlatmakla kalmaz, aynı zamanda cildi nemlendirir. Size önerdiğimiz bu doğal beyazlaştırıcı maskeler dışında cilt tipleri ile ilgili bilgi almak istiyorsanız linkimizi tıklayın.

error: Kopyalamak mümkün değil !