Doğal Bıyık Bakımı

Sayın okurlarımız; bu yazımız erkekleri ilgilendirsede evlerin gerçek patronu olup kocalarını ve oğullarını çekip çeviren bayanlar, sizinde okumanızda fayda vardır. Bıyık denince akla ilk gelenlerden birisi muscoline bir yapı ve badem yağı olmaktadır. Badem yağı asırlardır bıyıkların daha gür daha bakımlı olması için kullanılan bitkisel yağdır. Bıyık tellerinin daha kalın ve koyu renkli, kendinden emin ve muscolin ruhu bir o kadar daha artıran badem yağı bıyıkla müsemma olmuştur.

Kıl hücrelerinin ve tellerinin korunmasını ve beslenmesini sağlayan badem yağı bıyıkların sigara gibi etkenler ile sararmasını da önler. Sadece bıyıklarda değil saçlarda ve cildin yaralı bölgelerinde de iyileştirici etkisi vardır. Deriyi beslemesi ile saçlarda dökülmeyi azaltan badem yağı derinin canlılığını muhafaza etmesi ile de bıyıkların zayıf düşmesine ve saçların dökülmesinin önüne geçmiş olur.

Bıyık bakımı için bir diğer yağ veya bitkisel ürün ise çiğ sarımsak yada sarımsak yağıdır. Antiseptik özelliği ile sarımsak cildinizin üzerinde bulunan mikroplara karşı etkilidir. Ve bu özelliği ile de mikrobik temelli bir etkenden dolayı saç veya bıyıkların dökülmesini engellemiş olur. Ayrıca sarımsak saç veya bıyık olmayan bölgede kıl çıkarıcı bir özelliği vardır.

Hint yağı bıyık bakımı için mükemmel fonksiyona sahip üçüncü yağdır. Hint yağı bıyıklarda, kaşlarda, kirpiklerde tatlı badem yağı ile birlikte kullanıldığı taktirde kılın doğal renginde koyultucu ve hem kıl köklerini hem de cildi besleyici bir özelliği vardır. Duş sonrası bir kulak kürdanı ile kaşlara ve kirpiklere sürülen bu karışım bir süre bekledikten sonra gül suyu ile temizlenir ve ilaveten gül suyunun nemlendirici fonksiyonundan da istifade edilmiş olunur.

Bıyık yada saçlarınız gündelik hayatta havanın ihtiva ettiği zararlı içerikler yüzünden solgun ve cansız düşebilmektedir. Özellikle bıyıklar belli uzunluğu aştıktan sonra her bir kıl kendi krallığını ilan edercesine farklı yönlere taarruz edebilir. Bütün bunları önlemek ve düzgün bir form kazandırmak için bu yağları kullanmanız size daha karizmatik bir bıyık yapısı kazandırabilir. Ayrıca en çok dökülmenn meydana geldiği saç ve kaşlarınnız içinde kullanılabilen bu yağlar ile doğallıktan ödün vermeden bakımlarınızı tamamlayabilirsiniz.

Doğal yöntemler ile bıyık bakımı konulu yazı
Doğal yöntemler ile bıyık bakımı konulu yazı
error: Kopyalamak mümkün değil !