Doğal Cilt Beyazlatma

Birçok kişi bronzlaşmak ve daha koyu tene dönüşmek isterken, bazıları da doğru olanı yapıp doğal cilt beyazlatma seçeneklerini araştırmaya başlıyor. Cilt beyazlatma hem cildinizin daha taze görünmesini sağlıyor hem de aynı zamanda kırışıklıkların azalmasını ve daha az görünmesine yardımcı oluyor. Dolayısı ile sizlerde zaman zaman uygulama yapabileceğiniz etkili bir doğal cilt beyazlatma maskesi arıyorsanız doğru adrestesiniz.

Bugün sizlere hem çok kolay yapabileceğiniz hem de haftada bir evde uygulayabileceğiniz bir cilt beyazlatma seçeneği sunuyor olacağız. Bunun için sizlere nasıl yapacağınızı zaten adım adım anlattığımız için hiç zorlanmanıza gerek yok. En güvenilir ve size zarar vermeyecek beyazlatma tarifimiz ise şöyle:

 

Malzemeler

– Pirinç unu

– Bir çay bardağı süt

– Bir fırça

Yapılışı:

Pirinç unu genellikle artık ufak ufak poşetlerde satılabiliyor. Bir ufak poşeti bunun için yeterli olacaktır. Yani takribi 50 gram kadar olması yeterli olacaktır. Bunu geniş bir kaba aldıktan sonra üzerine ılık sütünüzü yavaş yavaş dökeceksiniz. Bu karışımın kıvamı ise tam olarak bir nemlendirici krem kıvamında olacaktır.

Karışımı iyice karıştırdıktan sonra bir fırça yardımı ile göz çevreniz hariç her kısma dikkatli bir şekilde sürünüz. Bu işlemi genellikle geceleri yatmadan önce yapabilirsiniz. Kremi sürdükten sonra yarım saat bu şekilde bekleyiniz. Karşımı yüzünüze çok kalın sürmeyiniz çünkü yüzünüzden aşağıya doğru akarak etrafı batırabilir. Tam kıvamında olması ve iyice yedirerek sürdürmeniz bu sorunu engelleyecektir. Karışımı beklettikten sonra ise ılık su ile sadece yıkamanız yeterli olacaktır. Asla üstüne tekrar kimyasal bir ürün ya da sabun sürmeyiniz. Hatta evde kullandığınız kremleri ve losyonları da doğal olarak kendiniz hazırlarsanız etkilerini daha hızlı ve daha etkili görmeye başlarsınız.

Bu pirinç unu ile beyazlatma maskesini her hafta düzenli olarak yapabilirsiniz. Zaten bir süre sonra cildinizin daha parlak daha canlı ve daha beyaz oluğunu göreceksiniz. Kırışıklıklar azalacaktır.

Size verdiğimiz bu özel doğal beyazlatma karışımını dünya genelinde ünlüler bile kullanıyor. Onlar çok pahalı kremlere para vermek yerine daha faydalı buldukları bu karışım ile o beyaz tenlerini korumuş oluyorlar. Sizlerde özellikle cildiniz için doğal bakım maskeleri arıyorsanız bizce bunu mutlaka denemeli ve farkını görmelisiniz.

 

 

Kimyasallara son

Birçok farklı klinikler sizlere kimyasallar ile bu beyazlıkları ve bakımları vaat ediyor olabilir ama asla kanmayınız. Sizler bunları hatta çok daha etkililerini evinizde karışım hazırlayarak yapabilirsiniz. Hatta ve hatta birçok malzeme o anda evinizde bulunan ürünler oluyor. Bulamadıklarınızı ise bugün birçok noktada açılmış aktarlardan anında temin edebiliyorsunuz. Hayatınızı kolaylaştırın ve mutlaka doğal cilt bakım ürünlerini tercih ederek hem kendiniz emek vererek hazırlayın hem de kendi güzelliğinizi korumanın keyfine varın. Unutmayın ki cildiniz özellikle ileri yaşlarda sizi daha çok zorlayacak ve şimdilerde yaptığınız bakımların ileride faydasını göreceksiniz.

Cilt beyazlatma maskesini erkeklerde de kolaylıkla yapabilir. Hatta ve hatta evde toplu olarak bir kez fazlaca yapılabilir ve herkes kullanabilir. Daha çok beyaz tenli olmak isteyenlere hitap eden bu maske aslında hem kırışıklık önleyici hem de ekstra bakım yapan bir maskedir.

Kimyasal kullanmadan doğal cilt bakımı maskeleri
Kimyasal kullanmadan doğal cilt bakımı maskeleri
error: Kopyalamak mümkün değil !