Doğal Göz Çevresi Bakım Kremi Tarifi

Göz çevresi cildimizdeki hiç şüphesiz en hassas bölgemiz. Bu yüzden de gerek yaşam tarzımız, gerek mimiklerimiz ve gerekse de genetik faktörlerden dolayı yaşımızı en çok belli eden bölgelerden bir tanesidir. Göz çevresine uygulayacağımız herhangi bir kremi yanlış hareketler ile uygularsak bile ciddi nalmada yapısal bozulmalar olacağı için adeta bebeğe bakar gibi bakıp nazik olmakta fayda var.

Göz çevresi özellikle de gülerken gözleri kısmak ve güneşli ortamlarda güneş gözlüğü kullanmayıp gözleri kısmaktan oluşan kaz ayağı denilen göz kenarlarında bulunan kırışıklıklar dolayısıyla yaşlı görünür. Sizin de bu tarz bir probleminiz varsa şimdiden işi ele alabilirsiniz ve verdiğimiz tarifle hem kırışıklıklardan ve kaz ayağından kurtulabilir hem de yeni oluşumları önleyebilirsiniz.

Doğal Göz Çevresi Bakım Kremi Malzemeleri

Üzüm çekirdeği yağı

Kayısı çekirdeği yağı

Kızılcık yağı

Balmumu

Doğal Göz Çevresi Bakım Kremi Yapılışı

1 tatlı kaşığı balmumunu kaynar su buharında eriyinceye kadar karıştırın. Eridikten sonra bütün yağladan birer tatlı kaşığı ekleyerek karıştırmaya devam. Küçük temiz nemi tamamen alınmış bir cam kavanoza karışı dökün. İşte tarifi hazırlamak bu kadar kolay. Bu krem cildinizi temizledikten sonra yüzük parmaklarınıza alacağınız bir mercimek tanesi kadar ürünle gözleriniz kenarlarından başlayarak nazik hareketlerle uygulayın. Hiçbir şekilde bastırmayın özellikle göz altlarınıza. Sabah uyandığınızda günlük alışkanlıklarınıza devam edin.

Doğal göz kremi ile daha genç görünmek mümkün

Doğal göz kremi ile daha genç görünmek mümkün

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

  • Bir Yorum Bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular