Doğal Nemlendirici El Kremi Evde Hazırlama

Doğal Nemlendirici El Kremi hazırlama

Gündelik hayatın kahrını en çok çeken uzvumuz ellerimizdir. Haliyle de sair organlarımıza nazaran çok daha fazla yıpranmaktadır. Çarpmalar, ağırlık kaldırma sonucu ezilmeler, zorlama, çizilme yaralanma tırnakların kırılması saymakla bitmeyen darbele maruz kalan ellerimiz mevzu güzellik olunca da zarafetin öncüsü olarak addedilmektedir. Hani hep denir ya bu kadar ekmek o kadar köfte diye. Ama el bu tezi çürütmekte ve vücudun tüm yükünü çekmesine rağmen zarafetini koruyabilmektedir.

Fakat yer yer eller de bakım ihtiyaç duymaktadır. Bu konuda en fazla ihtiyaç duyulan şey ellerin nemlendirilmesidir. Nemlendirmek için ise yapılabilecek en mükemmel uygulama doğal malzemeler ile hazırlanan nemlendirme kremidir.

Gerekli Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı zeytin yağı
  • Yarım çay bardağı süt
  • Bir çay kaşığı kadar yumurtanın sarısı
  • Bir adet salatalık

Doğal nemlendiricinin Hazırlanışı:

Öncelikle salatalığı robottan geçirin ve suyundan yarım çay bardağı alın. Bu işlemin tamamlanmasının ardından tüm malzemeleri bir kap ya da ağzı kapalı ufak bir şişede karıştırın. Karışımın tam olması için kap kullandı iseniz çok iyi karıştırın. Eğer şişe kullandı iseniz ağının kapatıp iyice çalkalayın.Ve kreminiz hazırdır kullanmaya başlayın. Nemlendirici el kremini vücudunuzun diğer yerlerinde de ihtiyaç halinde kullanabilirsiniz.

Doğal nemlendirici el kremi hazırlarken dikkat edilmesi gereken durumlar;

-İsteğe bağlı olarak badem, avakado yağı gibi bitkisel yağlardan birka damla kullanılabilir. kullanılabilir.

– Ayrıca isteğe bağlı olarak uçucu yağlardan da kullanılabilir.

-Göz ve çevresi içinde bu nemlendiriciyi kullanmak gibi bir maksadınız var ise ve uçucu yağlardan kullanacak iseniz turunçgil esaslı yağlar kullanmayın.

-Bazı el ve cilt kurulukları bir sağlık probleminin devamı olarak gelişmektedir. Öncesinden doktora başvurmanız daha doğru olabilir.

-Bir maddeye alerji sahibi de olabilirsiniz. Bu nedene cildinzde sürekli kuruluk hissi olabilir. Bu nedenle alerji testi yaptırmanızda fayda vardır. Aksi halde hazırlayacağınız doğal el kremi problemin kaynağını örtmekten başka br ablam ifade etmez.

error: Kopyalamak mümkün değil !