Doğal Saç Boyasının Faydaları ve Bitkisel Saç Boyaları

İnsanlar hayatta farklı görünmek ve daha güzel olmak adına sürekli olarak saçlarını boyarlar. Sürekli olan bu saç boyama işlemlerinde kullanılan saç boyaları ve kimyasal içerikli maddeler sebebiyle saçlar zarar görür ve cansızlaşır, kırıklar oluşmaya başlar ve yanmış bir saç haline gelmeye başlamaktadır. Bu nedenle saçların doğal ve gerçek yapısı ve görünümü bozularak beklenilenden farklı sonuçların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Saçlara verilecek zararı ortadan kaldırmak, daha güzel ve mükemmel sonuçlar elde etmek için doğada bulunan maddeler her zaman hazır halde beklemektedir. Doğal yöntemlerle yapılacak olan saç boyama işlemleri kimyasal madde içerikli saç boyalarının aksine olarak saçların daha güzel ve şık olması yanında saçların beslenerek güçlenmesine yardımcı olurlar.

 

 

Kimyasal içerikli saç boyaları kanser yapıyor

Doğal yöntemlerle saç boyama yerine içerisinde vücut için zararlı kimyasal maddeleri barındıran saç boyalarını kullanmak insanın kendisine en büyük zararı vermesine sebep olmaktadır. Çünkü bu tip kimyasal içerikli saç boyalarında kansere sebep olan pigmentler bulunmaktadır. Bilim adamlarının ve doktorlarının yaptıkları araştırmalara göre saçlarını kimyasal içerikli maddeler barındıran saç boyaları ile boyayan kişilerin özellikle lenfoma kanserine yakalanma risklerinin saçını boyamayan  kişilere göre daha fazla olduğu belirtilmiştir. Bu tehlikelerden kurtulmak adına kimyasal içerikli saç boyalarını bırakıp doğal ve bitkilerden elde edilmiş yöntemleri tercih etmek her zaman insanın yararına olacaktır.

Doğal yöntem her zaman insan için en sağlıklı olan yöntemdir. Çünkü kimyasal madde içerikli saç boyaları kullanılarak yapılan saç boyama işlemleri göze bir güzellik veriyor gibi gelmektedir. Ancak kendimize en büyük zararı da bu noktada yapmaktayız. Doğal yöntemler kullanarak da kimyasal içerikli saç boyalarından kat kat üstün güzellik elde edilebilmektedir.

 

 

Bitkisel saç boyaları: Papatya ile canlı saçlar

Örneğin sarı saçların en büyük özelliği kimyasal içerikli boya kullandıktan sonra cansızlaşması ve matlaşmasıdır. Bu durumu önlemek adına saçlara devamlı boya vurmamak için;

  • Aktarlarda satılan kuru papatya satın alın.
  • Yaklaşık 100 gr. kadar kuru papatyayı kaynar suda 45 dk bekletin.
  • Sonra saçlarınızı bu su ile yıkayın
  • 1 saat beklettikten sonra durulayın.

Bu işlemi haftada 2-3 kez yaparak devam edin. Bir süre sonra saçlarınızın daha parlak ve daha canlı olacağını fark edeceksiniz. Bu sayede kendinize zarar vermeden doğal ve sağlıklı yöntemlerle daha güzel saçlara sahip olabileceksiniz.

Saç boyamanın faydaları ile ilgili bilgilendirme yazısı
Saç boyamanın faydaları ile ilgili bilgilendirme yazısı.
error: Kopyalamak mümkün değil !