Doğal saç rengi açma

Doğal saç rengi açma  uygulanabilen bir tekniktir. Bu yazımızda evde saç tonunu açmak için nelerin kullanılabileceğine dair fikir ve öneriler bulabileceksiniz.

Saç rengi doğal olarak açılıyor

Çoğu kadın doğal saç rengi açma ister ama saç açıcılar ve boyalar saça zarar verdiği için vazgeçerler. Saç açıcılar ve boyalar saça zarar veren kimyasallar içerir. Bu nedenle evde saç rengini doğal yollardan açmak için çeşitli yöntemler vardır . En bilinen yöntem papatya suyu ve güneştir.

Kuru papatyayı kaynatarak elde ettiğiniz suyu saçınızın her yerine sürün. Ardından güneşe çıkıp en az 1 saat bekleyebilirsiniz. Papatya suyu ve güneş saç rengini yenmek için doğal ilaçlarla oldukça başarılı bir işlemdir. Bu işlemi bir kaç tane ile yapabilir, her gün tekrarlayarak istediğiniz saç rengine kavuşabilirsiniz.

Elma sirkesi ile Doğal saç rengi açma işlemi

Elma sirkesi herkesin evinde bulunur ve her türlü cilt bakımı kozmetik ve saç maskeleri için faydalıdır. Evde saç boyama denilince akla gelen yöntemlerden biri de doğal çözümlerdir. Bu işlemi evinizde oldukça uygun bir şekilde yapabilirsiniz. Duş alırken Son yıkamadan sonra tüm saçınıza elma sirkesi sürün. Sonra durulama olmadan çok. Saç renginin uygulanma hızı bu işlemi düzenli olarak yapmanızı sağlar.

Limon ve hafif saç ile daha hafif

Bitkisel yöntemlerle saç açma işlemi bilinen bir diğer işlem ise limondur. Limon saçın parlaklığını arttırır, egzama kepek gibi sorunları ortadan kaldırır. Buna ek olarak, saç rengini açmak için de mevcut olabilir. Sprey limonu şişeye döker ve saçın her yerine sıkar. Saçını tara o zaman.

Bu işlemi birkaç kez tekrarladıktan sonra güneşe çıkın ve en az 1 saat bekleyin. Limonla saç açma işlemi de saçınızı beslemek açısından faydalıdır. Bu işlemi düzenli olarak tekrarlamak saç renginizin canlılığını korumasının yanı sıra saç derinizi besleyerek çeşitli hastalıklardan koruyacaktır.

Saç bakımı başlıklı yazılarımıza da göz atabilirsiniz .

 

error: Kopyalamak mümkün değil !