Doğal Saç Uzatma Yöntemleri

Siz de saçlarını kestirdikten sonra pişman olan ve eski uzun saçlarına bir an önce kavuşmak isteyenlerden misiniz? Doğal yollarla saçlarının haftada 3-4 cm uzamasının mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Saçlarınıza bakım yaparken uzasın ve gürleşsin istiyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalı ve size uyan tariflerden bir tanesini düzenli olarak uygulamalısınız.

 

Soğan Suyu Kürü

Soğan her ne kadar yemeklerde harikalar yaratıp tat ve lezzet katsa da saçlar söz konusu olunca burnunuzu kıvırdığınızı görür gibiyim. Fakat lütfen burun kıvırmayın. Soğanla saçlarınız hem sağlıkla parlayacak hem de devamlı kullanımda uzayacak. Nasıl mı? Bir orta boy soğanı 4 parçaya böldükten sonra 2 su bardağı su içerisinde kaynatın. Su soğuduğunda soğan parçalarını suyun içinden çıkarın ve soğuyan soğan suyunu sprey başlıklı bir şişeye koyun. Bu spreyi saçlarınızın her bir tutamına uygulayın. Zamanla saçlarınızdaki değişimi göreceksiniz.

 

 

Patates Bal ve Yumurta Maskesi

Bir orta boy patatesi haşlayın ve püre haline getirip soğutun. bir yemek kaşığı bal içerisinde bir yumurtayı kırın ve karıştırın. Bu karışımın içerisine soğuyan patatesleri de ekleyin ve saç köklerinizden başlayarak bu maskeyi saç uçlarına kadar uygulayın. Saçlarınızı streç film yardımı ile kaplayın ve yaklaşık olarak bir saat bekleyin. Ilık su ile yıkadıktan sonra saçınızdaki kalıntıları da temizleyin. Bu maske ile saçlarınız hem çok bakımlı olacak hem de düzenli kullanımda saçlarınız hızla uzamaya başlayacak. Bu maskeyi haftada 2 defa yapabilirsiniz.

 

 

Elma Sirkeli Su

Hepimizin saçlarımızı parlatmak için uyguladığımız bu yöntem aslında sadece saçlar parlatmıyor aksine saç köklerini besleyerek saç uzamasını hızlandırıyor. Her duş sonrası saçlarınızı son olarak elma sirkeli su ile durulayın ve farklı görün!

 

 

Üzüm Çekirdeğindeki Sır

Üzüm çekirdeğini bu güne dek hep cilt bakımında kullandık fakat şimdi sıra saç bakımında. Üzüm çekirdeği yağını pekçok aktarda bulabilirsiniz. Üzüm çekirdeği yağı ile saşlarınıza her akşam masaj yapın. Unutmayın saç köklerine masaj yapacaksınız ve son olarak saçlarınızı tarayıp bir saat kadar bekleteceksiniz. Saçlarınızın hızla uzdığına tanık olacaksınız! Eğer üzüm yağı saçlarınızda yağmanma yaparsa bu kürü 2 veya 3 günde bir de uygulamanız mümkün.

 

 

Badem Yağı Mucizesi

Badem yağını kirpiklerimiz için kullanırız fakat saçlarımız için de bir mucizedir. Üstelik sadece saç uzamasına değil saç köklerini uyarmada da etkin olduğu için saçlarınızı gürleştirerek güzelleştirir. Doğal yağların pek çoğu saçlarımızı besler. Unutmayın ne kadar çok bakım yaparsanız o kadar çabuk alırsınız sonuçları.

 

 

Issırgan Otu Kürü

2 su bardağı su kaynadıktan sonra kurutulmuş ıssırgan otunu bu suda demleyin ve süzdüğünüz suyu spreyli bir şişeye koyup temiz saçlarınızı bu kür ile nemlendirin. Hergün düzenli kullandığınızda farklı hem siz hemde yakın çevreniz fark edecek. Issırgan otlu kür saç köklerinden başlanarak uygulanmalı ve sonrasında saç fön makinesi ile kurutulmamalıdır.

 

dogal-sac-uzatma-yontemleri

error: Kopyalamak mümkün değil !