Doğal Tüy Azaltma

Bakımlı ve güzel görünmek biz bayanlar için çok önemlidir. Çevremizdeki insanların bizi beğenmesinden ziyade kendimizi sevmemiz ve beğenmemiz her şeyin daha önünde bizim için. Bu anlamda da vücudumuzda istemediğimiz tüylerden kurtulmak için çeşitli yollara başvururuz. Bunlar başta ağda, ağda bandı, epilasyon cihazı ve lazer epilasyon diye sıralanabilir. Bu yollardan sadece iğneli epilasyon tüylerden tamamen bizi kurtarırken diğer yöntemler yalnızca geçici süreli tüylerden kurtulmamızı sağlar.

Her ne kadar istemesek ve sevmesek de tüylerimizin vücudumuzda çeşitli görevleri bulunmakta. Tüy köklerini iğneli epilasyonla yakarak kuruttuğumuz için tüylerden tamamen kurtulurken vücudumuzdaki önemli bir görevi üstlenen organlarımızı da yok etmiş oluruz. Bu yüzden tüylerden tam anlamıyla kurtulmak bize geçici güzellik sağlarken vücudumuza kalıcı hasar verir. Bu anlamda biz dogalcilt.com ailesi olarak hiçbir bayana iğneli epilasyonu önermiyoruz.

 

 

Doğal Tüy Azaltma Tarifi

Tüyleri doğal yolla azaltmanın sayısız tarifi olsa da bunların en etkilisini sizinle paylaşmak istiyorum. Diğer yöntemler için de yorum yazarsanız elbette sizlerle paylaşmaktan büyük keyif alırım.

  • İstemediğiniz bölgedeki tüyleri mümkünse sir ağda ile alın.
  • Ağdalanmış ve tamamen tüyden arındırılmış bölge için 2 limonun suyunu sıkın
  • Limon suyunun içine 1 yemek kaşığı sofra tuzu ekleyerek karıştırın.
  • Bu karışımı ağda yaptığınız bölgeye 3 gün boyunca uygulayın.

Düzenli kullanımda tüylerinizin ne kadar da seyrelip azaldığına inanamayacaksınız.

 

Uyarı:

Bu arada sir ağdaya da yalnızca regl döneminin bitiminde başlayın. Bu da tüylerin çıkış süresini uzatacaktır.

Doğal yöntemlerle istenmeyen tüylere son
Doğal yöntemlerle istenmeyen tüylere son
error: Kopyalamak mümkün değil !