Doğal Tüy Dökücü Krem

Doğal Tüy Dökücü Krem

Kadınların en büyük sorunları arasında yer alan istenmeyen tüyler vücudun farklı bölgelerinde yoğunlaşabilir. Yüzde, bacaklarda, kollarda tüy çıkması kadınları en zor durumda bırakan tıbbi ve kozmetik problemlerden biridir. Bazen genetik ve ırk özellikleri ile öne çıkan bu aşırı tüylenme bölge ve ırk özelliklerini de geçen bir  tüylenmeye sebep olursa tıbben hirsutizm adı verilen durum düşünülmelidir. Bu aşırı tüylenmeden kurtulmanın farklı birçok yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler öncelikle altta yatan tıbbi bir problem olup olmadığının anlaşılması ile başlar tıbben hirsutizm idiyopatik sebebi bilinmeyen bir şekilde oluşabildiği gibi endokrin tümörler, polikistik over sendromu veya parakrin salgı yapan bazı tümörlere bağlı oluşabilir. Tıbben detaylı ön inceleme gerektirir. Altta yatan önemli bir sağlık sorunu olmayan aşırı tüylenme hirsutizm olan kişileirn idiyopatik aşırı kıllanma ve tüylenme sorunlarına kimyasal, elektro koter veya lazer epilasyon, tüy dökücü krem,  düzenli tıraş yöntemleri ile çözüm aranabilir. Bunlardan bir kısmı hem erkeklere hem kadınlara hususi yöntemler iken bir kısmı da uzman desteği ile yüksek fiyatlara yaptırılabilmektedir. Bazıları da bir miktar ağrılı  olabilir.

En kolayı yöntemlerden biri tüy dökücü kremlerdir. Tüy dökücü kremlerde kendi içlerinde bazı  riskler barındırmaktadırlar. Bu riskler şu şekildedir;

  • Dökülen tüylerin daha koyu ve sık bir şekilde çıkması
  • Alınan tüylerin kalınlaşması,
  • Alınan bölgedeki cildin tahriş olması
  • Cilt tarafından emilerek vücuda zarar verebilmesi( nitekim hamile bayanlara tüy dökücü kremleri hekimler önermez)
  • Kesin hatlar tam çizilemediği için istenmeyen bölgelerdeki kıllarında yanlışlıkla alınması yani örneğin ense tüylerinizi almak istiyorsunuz yanlışlıkla saçınıza taşırabilir ve saçlarınızın da kaybına neden olabilirsiniz. Ya da yüzünüzde kaş yada kirpiklerinize kaçırabilirsiniz.

Bütün bu olumsuz yönlerine karşın en kullanışlı ve kolay olanı tüy dökücü kremlerdir. Ayrıca kimyevi kremleri bir kenara atıp doğal maddeler ile bir krem hazırlasanız birçok riski bertaraf edebilirsiniz.

Doğal tüy dökücü krem hazırlamak için gerekli malzemeler;

  • Bir adet yumurta( kremi kullanacağınız yere göre sayısı değişebilir)
  • Toz şeker
  • Mısır unu

Uygulanışı;

Bu karışım asgari oranlar baz alınarak hazırlanabilir. İstenildiği takdirde oranlar sabit kalacak şekilde miktar artırılabilir. Bir tane yumurtayı elinize alın ve kırın. Beyazı ile sarısını birbirinden ayırın. Beyazı bizim tüy dökücü krem için kullanacağımız kısım olacaktır. Yumurtanın içerisine birer tatlı kaşığı şeker ve mısır unu ilave edin ve karıştırın. Karışım yeterince kremsi bir hal almadı ise alana kadar şeker ve mısır unundan ilave etmeye devam edin. İstediğiniz formu aldığından emin olduktan sonra kullanabilirsiniz. Kurtulmak istediğiniz bölgeye sürün ve yarım saat kadar bekleyin. Eğer yanma ve tahriş hissetmiyor iseniz bir süre daha bekleyebilirsiniz. İşlem bitiminde ise ılık su ile durulayın.

error: Kopyalamak mümkün değil !