Doğal Ve Bitkisel Güneş Kremi

Baharla birlikte çevremiz, rengârenk güzellikler ve bin bir renkte çiçekler ile süslendi. Kışın bereketli gelişi hepimizi güzel ve her şeyin bol olacağı bir sene geçireceğimiz noktasında ümitlendirmekte. Bahar gelmekte olan yeni meyvelerin habercisi olduğu gibi yazın ve güneşin de habercisidir. Havalar gün geçtikçe ısınmakta ve dolaplardan kısa kollu yazlık kıyafetler çıkarılmaktadır. Güneş cildimizi ısıtmakta ve kalın montlar altında beyazlaşan tenimiz güneşle hasret gidermektedir. Yaz ve güneş heyecanı ile birlikte dikkat etmemiz gerekenlerinden olduğu malumdur. Bu da gereğinden fazla güneşte kalmamak ve cildimizi korumaktır. Özellikle güneşe karşı hassas cilt sahibi olan insanlar bu konuda dikkatli olmalı ve gerekli koruyucu tedbirleri almalıdırlar. Bu önlemler ile ilgili birkaç tane doğal güneş kremi hazırlanışı tavsiye edilecektir.

Cildimizin hassas oluşu ve tedbirsiz güneş ile etkileşime sokmamız ciddi hasarlara neden olabilir. Kullanacağınız güneş kremleri ise önem arz etmektedir. Cildinizin yapısını bozabilecek kalitesiz ve alerjik içeriği olan kremler oluşabilecek riskleri tetikleyebilmektedir. Bu nedenle hem çok ucuza hem de cildiniz beslenirken güneşin zararlı etkilerinden koruyacak güvenilir kremler kendinizin hazırlayabileceği doğal ve bitkisel güneş kremlerdir.

1. Güneş Kremi Önerisi;

Gerekli malzemeler;
200 gr tereyağı,
20 gr bal mumu,
Birer çay kaşığı papatya yağı ve nane yağı
½ çay kaşığı limon suyu

Hazırlanışı;

Öncelikle tereyağı eritilir. Bu işlem sırasında bal mumu rendelenip ilave edilir. Tereyağı eridikten sonra diğer yağlar ve limon suyu da ilave edip 60-70 derecelere kadar ısıtın ve dolabın normal kısmında soğutun. Ve güneşin zararlı etkilerinden korunmak için kreminiz hazır.

 

 

2. Havuçlu Doğal Güneş Kremi Önerisi;

Gerekli malzemeler;
2 tane havuç
5 tane karanfil
Susam yağı veya zeytinyağı

Hazırlanışı;

Havuçlar rendeleyip karanfilleri ilave edin. Karışımın seviyesini aşacak şekilde yağları ekleyin kapalı bir kapta 2 hafta kadar güneş altında bekletin. Daha sonra karışımı süzgeçten geçirin ve bronzlaşmak için güneş altında kullanabilirsiniz. Eğer güneşe hassasiyetiniz varsa koruma amaçlı olarak bu karışıma bir fincan pudra da ekleyebilirsiniz.

 

 

3. Yağ Bazlı Güneş Kremi Önerisi;

Gerekli malzemeler;
Ceviz yağı,
Bergamut yağı,
Susam yağı,
Kakao yağı,

Hazırlanışı;

Bu yağların hepsinden eşit miktarda hazırlayın ve karıştırın. Karışımın olduğu kap bir aya boyunca her gün sallanır. Ve güneşlenmeden önce cildinize güvenle tamamen bitkisel ola yağları uygulayabilirsiniz.

doğal ve bitkisel güneş kremi hazırlama ile ilgili bilgilendirme

doğal ve bitkisel güneş kremi hazırlama ile ilgili bilgilendirme

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

  • Bir Yorum Bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
error: Kopyalamak mümkün değil !