Doğal Yollarla Siyah Noktalardan Kurtulma

Herkes siyah noktalarından kurtulmak ister. Siyah noktalar sadece kötü bir görünüm değil aynı zamanda da alerjik reaksiyonların ve sızıntılı bağırsak sendromunun da bir habercisidir.

 

 

Siyah Nokta Aslında Nedir?

The American Academy of Dermetology derneğinin açıklamasına göre cildin üst tabakasında bulunan yağ dokusu ölü deri, bakteri vb. gibi zararlı toksinlerle birleştiğinde ortaya siyah noktalar çıkmaktadır. Siyah noktalar gözeneklerinizi tıkar ve cildin hava almamasına neden olurlar.

Buna ek olarak, sebumlar meydana gelir, yani yağlı saçlarda meydana gelen bir tür salınım sonucu oluşan şeylerdir.

Siyah noktalar genellikle burnun üst ve yan kısmında ve yanakların üstünde oluşurlar. Bu küçük düşmanlar can sıkıcı olabildikleri gibi aslında çıkarılmaları da oldukça kolaydır.

 

 

Gelin nasıl yok olduklarına da hep birlikte bakalım.

4 bardak suyu bir kabın içerisinde orta ateşte ısıtınız. Ardından, daha küçük bir ateşe önceden ısıtmış olduğunuz sudan 2 kaşık alıp özel nane yağıyla karıştırıp ısıtmaya devam ediniz.

Nane yağı cildiniz için inanılmaz faydalıdır. Cildinizin siyah nokta ve sivilcelerden kurtulması için kullandığınız ürünlerin verdiği zararı ortadan kaldırarak daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar.

Şimdi ise, çok az miktarda jöle (yenilebilir olanı, jelatin tozu) alıp karışımınızın içine ekleyin. Jölenin içerisinde, vücudumuzun proteinlerden sağlamış olduğu ve vücudun yoğun ihtiyaç duyduğu amino asitler mevcuttur. Jöle aynı zamanda muazzam bir hücre yenileyicidir. Bu da cildinizdeki kırışıklıkları yok olmasına ve daha genç bir cilde ulaşmanıza olanak sağlar.

Nane yağı ve jöleyi güzel bir şekilde karıştırdıktan sonra, içerisine biraz da buhur yağı ekleyin. Buhur yağı özel yağlar arasında yer alır ve genellikle sivilce karşıtı maskelerin içerisinde yer alan bir üründür. İçerisinde sıkılaştırıcı bazı öğelerde bulundurun buhur yağı, sizin daha sıkı ve daha parlak bir cilde ulaşmanızı da sağlar niteliktedir.

Ekleyeceğimiz son ürün ise zerdeçal. Zerdeçalı da karışımınıza ekledikten sonra iyice karıştırdığınızdan emin olana kadar işleminize devam edin.

Zerdeçalın vücuda çok iyi geldiğini hepimiz bilmekteyiz fakat cilt için? İçerisinde barındırdığı antibakteriyel öğeler sayesinde, sadece siyah noktaları temizlemenize yardımcı değil aynı zamanda cilt yüzeyinde birebir de bir koruma sağlamaktadır. Ayrıca, antioksidan etkisi sayesinde de cildin daha esnek ve daha genç bir görünüme ulaşmasını sağlar.

Şimdi tüm malzemelerinizi ekleyip onları düzgün bir şekilde karıştırdıktan sonra, sıra geldi bu karışımı uygulamaya. Uygulayacağınız alan tam olarak burnunuzun üst kısmından yanaklarınıza kadar olan bölüm. Bu karışımı uygularken elinizle değil de tarağınızın ya da herhangi bir ufak tahtayla da bu işlemi uygulayabilirsiniz. Cildinize tam yedirdiğinizden emin olduktan sonra 15 dakika kurumaya bırakın. Ardından yavaşça kaldırın ve siyah noktaların tüm yüzünüzden nasıl gittiğini kendiniz görün!

Bu işlemi tamamlamak için, ılık bir su ile yüzünüzü yıkayın ardından ise yün havluyla değil, marketlerde satılan çift katlı rulo havlularla işleminizi gerçekleştirin.

 

İçindekiler

* 1 yemek kaşığı jöle (jelatin tozu)

* 1 damla özel nane yağı

* 1 damla buhur yağı

* Yarım çay kaşığı zerdeçal

 

Tarifi

* 4 su bardağı suyu karıştırın ve ardından daha kısık bir ateşe alın.

* Arından nane yağını içine döküp karıştırın.

* Jöleyi (jelatin tozunu) ekleyip karıştırmaya devam edin.

* Buhur yağını da içine ekleyip işleme devam edin.

* Son olarak zerdeçalı ekleyip iyi karıştırdığınızdan emin olana kadar işleminize devam edin.

* İsteğe göre tüm yüz bölgenize isteğe göre burnunuzun üst kısmından başlayıp yanak bölgenize kadar bir spatula yardımıyla karışımı yüzünüze yedirin. 15 dakika boyunca kurumasını bekleyin ve ardından çıkartın. Ilık suyla yüzünüzü durulayın.

Diğer soyulabilen siyah nokta maskesi tarifimiz için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz:

Soyulabilen Siyah Nokta Maskesi Tarifi

Soyulabilen doğal siyah nokta maskesi ile siyah noktalarınızdan kurtulup cildinizi besleyebilirsiniz.
Soyulabilen doğal siyah nokta maskesi ile siyah noktalarınızdan kurtulup cildinizi besleyebilirsiniz.
error: Kopyalamak mümkün değil !