Doğal Yöntemler İle Kirpik Uzatmak

Adına şarkılar ve şiirler yazılan ve aşıkların güzelin attığı oklar olarak niteledikleri kirpikler bayanları çekici kılan önemli bir uzuvdur. Ayrıca gözleri koruyan bir savunma mekanizması olan kirpikler ne kadar uzun olursa o kadar faydalı ve işlevsel olacaktır. Her bayan kirpiklerinin uzun ve gür olmasını ister. Çünkü kirpik, gözlerimizi en güzel göstermeye yarayabilecek bir şeydir.Eğer kirpiklerinizin kısalığından ya da seyrek olmasından yakınıyorsanız, doğal yöntemler rehberliğinde kirpiklerinizi besleyerek ve güç kazandırarak daha uzun ve gür olmasını sağlayabilirsiniz.Evde kolayca uygulanabilen, doğal ve ekonomik yöntemler mevcuttur. Ancak bu yöntemleri uygulama sürecinde sabırlı olunmalıdır çünkü kirpikler vücudumuzdaki en yavaş uzayan tüylerdir.

İlk yöntemimiz düzenli ve sağlıklı beslenmektir.Vücudumuzdaki saç ve tırnakların uzayabilmesi nasıl dengeli ve sağlıklı beslenmeye bağlıysa kirpiklerin uzaması da o denli beslenmeyle doğrudan ilgilidir. Kirpiklerimizin uzamasını ve güçlü olmasını istiyorsak beslenmemize son derece dikkat etmeliyiz.

İkinci yöntemimiz ise göz makyajıyla uyumamaya dikkat etmektir. Başta rimel ve eyeliner olmak üzere göz makyajları, gözlerimizi kusursuz bir görünüme kavuştururken aynı zamanda kirpiklerimize de zarar veriyor. Göz makyajları kirpiklerin diplerden hava almasını engelliyor ve birbirine yapışmasına sebebiyet veriyor. Bunların sonucunda ise kirpiklerimiz zamanla güçsüzleşerek dökülmeye başlıyor. Bu nedenle masum gibi görünen rimelle uyuyup kalkmamalıyız ve kirpik diplerini temizleyip hava almasını sağlamalıyız. Bunlar kirpiklerin güçlenmesi ve uzaması için son derece önemlidir.

Üçüncü yöntemimiz ise besleyici yağlar kullanmaktır. Kirpiklerimizi besleyen yağların başında hint ve zeytin yağı gelir. Bu yağlarla her gece uyumadan önce kirpiklerinize pamuklu çubuk yardımıyla bakım yapabilir ve güçlenip uzama süresini azaltabilirsiniz.

Dördüncü yöntem de kirpik diplerine masaj uygulamaktır. Kirpik diplerine yapılan masaj kan akışını hızlandırarak kan dolaşımını düzenler. Böylece daha sağlıklı kirpiklere sahip olursunuz.

Kirpiklerimizn doğal şekilde uzayıp gürleşmesini ve sağlıklı olmasını istiyorsak en önemli yöntem kirpiklerimize zarar verecek olan kimyasal maddelerden uzak durmaktır. En etkili ve en doğal yol budur.

Daha uzun kirpiklere sahip olmak için öneriler
Daha uzun kirpiklere sahip olmak için öneriler
error: Kopyalamak mümkün değil !