Elma Sirkesi İle Kepeksiz Saçlar

Saç dökülmeleri, saç kepeklenmeleri ve saçların cansızlaşması bir birini takip eden bir sirkülâsyonundur. Yani saç kepeklenmesi olarak bilinen mantar veya mikroorganizmaların sebep olduğu saç derisinin kavlaması ve saç diplerinin zayıflaması ile saçlar yeterince beslenemeyerek zayıflamaktadır ve saç diplerinin açılması ile saçlar giderek kopma noktasına gelmektedir. Bu durum da giderek artmakta ve saç dökülmeleri sorunu olarak baş göstermektedir.

Bu nedenlerden ötürü saç problemlerini birbirinden ayırmak ve tek başlarına düşünmek mümkün değildir. Ayrıca saçlara düzenli ve karakterize yani kişinin kendine özgü bakım yapması gerekmektedir. Kendine özgü bakımın yapılabilmesi için ise öncelikle kişinin kendi cilt yapısını ve saçlarını iyi tanıması doğru analiz etmesi ve yeterli bilgi sahibi olması gerekmektedir. En doğru bilgi ise uzman hekimler ve dermatologlardan alınabilmektedir.

Mükemmel bir saç bakım maskesi;

Kepek tedavisi için elma sirkesi ile bal karıştırıldığında sorunsuz saçlara sahip olabilirsiniz. Bunun için ise sadece bir bardak sirkede1 kaşık balı eritin. Saç diplerinize parmak uçlarınız ile masaj yapın ve bir süre bekledikten sonra durulayın.

Saçlar mikroorganizmalar ve mantarlardan ötürü kepeklenebilmekte olduğunu ifade ettik. Saç kepeklenmeleri kaşıntı ve saç dökülmeleri şekline devam eder.  Saçların kepeklenme problemine karşı bugün eczanelerde yüzlerce liralık şampuanlar ve serumlar ayrıca ilaçlar ve marketler ile dermatologlarda içeriğinden emin olamadığınız kimyasal bakım ürünleri mevcuttur. Ama her evde bulunan ve çok da düşük maliyet ile sahip olunabilen Elma sirkesi her saç tipi için kepeklenme ve kaşıntıyı yok edebilecek mükemmel bir doğal üründür.

Saç derisinin kuruluğuna ve kaşıntıya karşı antiseptik bir nitelik taşıyan elma sirkesi kepeklenmeye sebep olan mantarları yok eder ve saç derinizi besler, saçlara parlak bir form kazandırır. Yeni cilt oluşum sürecinde sorunsuz bir saç derisine sahip olabilmeniz için bakteri ve mantarları yok eder. Ayrıca nemlendirici etkisi olan elma sirkesi bu özelliği ile de cilt kuruluğuna iyi gelmektedir. İçeriğindeki bazı polimerler cildimiz tarafından kolayca emilip su tutarak cilt kuruluğunu yok etmekte ve cilde elastikiyet kazandırabilmektedir.

 

Salıklı yaşamak ucuzdur. Sağlığımızı bozmak ise pahalıdır. Ucuz ve kolay olan doğal ürünler ile bakım yapmak yerine kimyasal maddeleri cildimize sürmek ve deri altına nüfuz etmesine göz yummak çok büyük bir tehdit ve yüksek fiyata satın aldığımız bir risktir.

 

Elma sirkesinin saça faydaları konulu yazı
Elma sirkesinin saça faydaları konulu yazı
error: Kopyalamak mümkün değil !