En İyi Kil Maskesi Hangisi

Kil maskeleri cildin beslenmesi ve gerginleşmesinden başka daha birçok özelliği ile faydalı olan bir maske çeşididir. Özellikle her cilt için uygulanabilir olması daha kolay kullanım sağlamaktadır. Kil maskesini evde doğal olarak yapabilmek düzenli olarak kullanım açısından da etkili olmasını sağlayacaktır.

 

 

Doğal Kil Maskesi

Kil maskesi cildin tipine göre doğal olarak hazırlayarak uygulayabileceğiniz bir maskedir. Yağlı, karma, kuru ve hassas ciltler için doğal olarak hazırlayabileceğiniz maskeyi; su, süt ve diğer bazı yağlar kullanarak cildinizin yapısına göre ekleyebilirsiniz. Maske içeriğinin basit ve doğal olması hem cildinizin beslenmesini hem de gözeneklerin açılarak temizlenmesi açısından önemlidir.

 

 

Evde Kil Maskesi

Yağlı ciltler için; su, kuru ve hassas ciltler için; jojoba yağı veya zeytinyağı ve karma ciltler için de süt ekleyerek bir kaşık kilden hazırlamanız mümkündür.

 

 

Yağlı Ciltler İçin Kil Maskesi

Yağlı ciltler için; 1 çorba kaşığı yeşil kil ve kıvamına göre su eklenerek tahta kaşıkla ezilerek hazırlanır. Göz çevresi hariç yüze uygulayın. Bekleme süresi 10 dakikadır. Sonra bol ılık suyla durulayın. Haftada bir kez yapabilirsiniz.

 

 

Kuru Ciltler İçin Kil Maskesi

Kuru ciltler için en uygun kil; beyaz kildir. Cildin kurumasını engeller. 1 çorba kaşığı beyaz kilin içerisine zeytinyağı veya jojoba yağı ekleyin ve tahta kaşıkla karıştırarak ezin. Bu karışımı göz çevresine gelmeyecek şekilde yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 10 dakika bekletin ve ılık suyla iyice yıkayın. Sonrasında mutlaka nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin. Ayda 2 kez yapmanız yeterli olacaktır. Kuru ve hassas ciltler için sık uygulanmamalıdır.

 

 

Lekeler İçin Kil Maskesi

Kil maskesinin lekelerin giderilmesinde de faydası vardır. Normal hazırladığınız kil maskesinin içerisine salatalık suyu veya yoğurt ilave ederek, ciltte oluşan lekelerden de kurtulabilirsiniz.

 

 

Saç İçin Kil Maskesi

Kil, süt ve balı iyice bir kabın içerisinde karıştırın. Losyon kıvamı olacak şekilde hazırlanmalıdır. Sonra saç diplerine yedirerek sürülür ve 30 dakika bekletilir. Sonrasında yıkanır. Yaklaşık 10 günde bir yapılabilir.

Kuru, yağlı ve karma ciltler için en iyi kil maskeleri.
Kuru, yağlı ve karma ciltler için en iyi kil maskeleri.
error: Kopyalamak mümkün değil !