Erkeklerde Saç Uzatma Yöntemleri

Erkeklerin Saç Uzatması

Saçını bu zamana kadar hiç uzatmamış olan erkekler, bu kararı aldıklarında yapmaları gereken tek şeyin beklemek olduğunu zanneder. Oysa saç uzatmak görüldüğünden daha külfetli bir iştir. Çünkü saçı kısa halindeki şekli ile uzamaya terk ettiğinizde kötü bir görüntü ortaya çıkar. Bunun için erkeklerde farklı saç uzatma yöntemleri ile farklı saç özelliklerine sahip olanlar için mutlaka farklı şekil verilmelidir. Bu sayede saç uzamaya başladığında sağdan soldan çıkmış püskül püskül ve kabarık bir görüntü oluşmaz. Saç uzatan erkek farklı saç uzatma yöntemleri ile saç yapısına da uygun olarak saçını uzatması uygun olacaktır. Düz saçlı bir erkeklerin saç uzatması ile kıvırcık saçlı erkeklerin saç uzatması sürecinde aynı saç kesimi yapılmamalıdır. O nedenle bu iki farklı saç tipini erkeklerde saç uzatma yöntemleri başlığı altında ayrı ayrı ele alacağız.

 

 

Düz Saçlı Erkeklerin Saç Uzatması 

Düz saçlı erkekler saçlarını uzatırken aslında üç farklı aşamadan geçer. İlk aşamada saç katlı kesilmelidir. Bunun için belirli bir model olmamakla birlikte kulak kısımları mutlaka inceltilmelidir. Bu sayede kafanın yanlarında kabarıklık oluşmaz. İkinci aşama ilk aşamanın ardından ortalama 3 ay sonra yapılır. Katlar düzeltilirken saç uç kısımlarından hafifçe kısaltılır. Böylece saç daha kuvvetli uzar. Üçüncü aşamaya gelindiğinde saç ortalama ense seviyesine ulaşmış olur. Burada artık taç ya da lastik toka kullanılarak saçın istenilen seviyeye kadar uzatılması beklenir. Saç uzatırken ense takibi düz saçlı erkeklerin saç uzatma sürecinde özellik gösterir, saç uzatan erkek mutlaka saçlarını inceltirken ense toparlanması ile saç uzarken ensesinin kirli ve düzensiz görünmesini önlemelidir.

 

 

Kıvırcık Saçlı Erkeklerin Saç Uzatması

Kıvırcık saçlı erkeklerin saç uzatması işlemi düz saçlılara göre daha kolaydır. Kıvırcık saçlı erkeklerin dikkat etmesi gereken kısım uzatma evresi değil, şekil verme evresidir. İlk zamanlar kulak ve ense kısımları biraz inceltilerek ilerlenmelidir. Bunun nedeni zaten dağınık ve kabarık bir yapıya sahip olan saçların püskül görüntüsünü önlemektir. Sonrasında saç ense civarına kadar uzadığında 1-2 ayda bir kırıklar aldırılmalıdır. Kıvırcık saçlı erkekler saçlarını tararken daha fazla yıprattığından kırık oluşumu hızlı olmaktadır. Bu da uzamayı etkileyecektir. Uzama işleminde bu duruma da dikkat ettikten sonra iş saça şekil vermeye gelir. Saç uzatırken ense kıvırcık saçlı erkeklerin daha çok özen göstermesi gereken bir alandır. Muhakkak her berbere gidildiğinde ense düzeltilmelidir. Elektrikli görüntünün önlenmesi için ince bir tabaka halinde jöle ile saçlar yatıştırabilir ya da saçı toplandıktan sonra vaks ile sabitlenebilir. Bu sayede saç hem düzgün hem de bakımlı görünecektir.

Düz ve kıvırcık saçlı erkeklerin saç uzatması üzerine bilgilendirme yazısı.
Düz ve kıvırcık saçlı erkeklerin saç uzatması üzerine bilgilendirme yazısı.
error: Kopyalamak mümkün değil !