Evde Ağda Yaparken Uygulamanız Gereken 7 İpucu – 1

Evde ağda yaparken dikkat edilmeli

Evde ağda o kadar da karışık değildir ve alıştığınızda gerçekten iyi bir epilasyon yöntemidir. Bu yöntemi denedim ve epilatör bulunmadığı durumlarda istenmeyen tüyler için iyi bir çözüm olabileceğini keşfettim.

Evde ağda basit bir yöntem olsa da, her kadının pürüzsüz ve ipeksi bir sonuç için bazı ipuçlarına ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Bu ipuçları özellikle,  evde ağda deneyimlerinden tamamen tatmin olmak istiyorsanız faydalıdır. Deri yüzeyinizdeki dökülen, kırılan ve batık tüylere engel olacaktır.

 

 

1- Uygun Evde Ağda Malzemesi Alın

Evde ağda için yedi ipucundan ilki iyi bir ağda almaktır. Bu neden en önemli adımdır? Çünkü iyi bir ağda tüm tüyleri tek seferde kökünden alır, hızlı bir şekilde bantı çektiğinizde tüy bırakmaz.

Eğer ağda bandını çektiğinizde tüylerin yarısı vücudunuzda kaldıysa o bandı çöpe atın ve yeni uygun bir ağda bandı satın alın.

 

 

2- Her Ağdadan Önce Ölü Deri Temizleme

Eksfoliasyon olarak adlandırılan işlemle ölü hücre ve ölü deri tabakasını kaldırılarak batık tüylerin önlenmesi sağlanır. Bacaklar istenmeyen tüyler için bir numaralı hedeftir, bu nedenle bir vücut fırçası veya  eldiven bu konuda en iyi dostunuz olabilir.

Ama sadece ölü deriyi temizlemeyin, temizledikten sonra bu işlemi zihninizden çıkarın. Ölü deri temizleme işlemi haftada en az 2-3 kez yapılmalıdır. Ben günlük duş alacakken yapıyorum. Size de garanti ediyorum bunu seveceksiniz. Bacaklarınızın hiç bu kadar iyi olmadığını düşüneceksiniz.

 

 

3- Ağdadan Önce Bebek Pudrası Kullanın

Ölü deri temizleme işleminden sonra ağda uygulayacağınız bölgeye bebek pudrası sürün.

Bebek pudrası vücudunuzdaki nemi emerek ağdanın uygun şekilde vücudunuza yapışmanızı sağlayacaktır.

 

 

4- Kılların Uygun Uzunlukta Olduğundan Emin Olun

Yani bu ne demek? Ağdanın  tüyleri tutması  ve ilk geçişte bunların çoğunluğunu ortadan kaldırması için, tüyler ne çok kısa ne de çok uzun olmalıdır. 6mm ile 18mm arası uzunlukta olması uygundur.

Ben her 3 haftada bir kez ağda yapardım. Benim için zaman aralığı buydu. Fakat bu değişebilir.

Eğer ağda da yeni iseniz tüylerin ne kadar sürede uzadığını hesaplamalısınız.

 

Bu yazının diğer bölümü:

Evde Ağda Yaparken Uygulamanız Gereken 7 İpucu – 2

Evde ağda yaparken dikkat etmeniz gereken 7 husus anlatılmaktadır.
Evde ağda yaparken dikkat etmeniz gereken 7 husus anlatılmaktadır.
error: Kopyalamak mümkün değil !