Evde Cilt Gençleştirici Serum Yapımı

Her yaş alma zamanında birazcık daha yıprandığımızı, mimik çizgilerimizin yerleştiğini ve aslında hiç görmek istemediğim yaşlanma belirtilerinin bir bir ortaya çıktığını fark ederiz. Kutlarız belki yaş günümüzü ama içten içe de “Yaşlanmaya mı başladım ne?” demekten kendimizi alıkoyamayız.

Elbette yaşlayacağız ve bundan daha doğal hiçbir şey yok. Zira bütün mimik çizgileri yaşanmışlık, tecrübe ve ömür kokar. Bu yüzden benim açımdan çok değerli. Hele hele birçok yaşlıda gördüğüm karakteristik çizgiler var ki çok seviyorum ama yine de herkes gibi ben de yaşlanma belirtilerini bir türlü kendime yakıştıramıyorum.

Evde cilt yenileyici ve cilt gençleştirici serum hazırlanabilir mi? Fiyatı piyasada 300 TL’den başlayan serumlar kadar etkili olabilir mi? Elbette. Neden mi? Çünkü içeriği %100 doğal etkisi ise hiçbir kozmetik üründe olmadığı kadar mucizevi. Hem çok ekonomik hem de çok pratik olan bu serumu hazırlamadan önce damlalıklı bir serum kabınız var mı bakın. Çok önemli değil fakat kullanım kolaylığı sağlayacağı için gerekli olacak.

Evde cilt gençleştirici serum hazırlamak çok basit. Birçok kişi artık doğal yollardan güzel olmanın ne derece önemli ve gerekli olduğunun bilincinde bu yüzden aşağıda sıralayacağım malzemelerin bir çoğu eminim ki hepinizin evinde var. Yoksa dahi satın almak için yüklü miktarlar ödemeyeceksiniz.

 

 

Cilt Gençleştirici Serum Malzemeleri:

  • 4 Adet E Vitamini Kapsülü
  • 2 Yemek Kaşığı Tatlı Badem Yağı
  • 2 Yemek Kaşığı Üzüm Çekirdeği Yağı
  • 2 Yemek Kaşığı Jojoba Yağı
  • 2 Yemek Kaşığı Avokado Yağı

 

 

Cilt Gençleştirici Serum Hazırlanışı

Kapsüller sıkılarak porselen bir kaseye dökülür. Kapsüllerin kesici veya delici bir alet ile delinmemesi çok önemlidir. Herhangi bir metal ile temas etmemesi gerekmektedir. Bu işlemin ardından ölçülerini belirttiğim şekilde diğer yağları da E Vitamininin üzerine dökün ve plastik bir kaşık yardımı ile karışmasını sağlayın. Ardından hazırlanan karışımı serum kabına alın.

Artık ev yapımı cilt gençleştirici serumunuz hazır. Serumu güneş görmeyen ve oda sıcaklığında muhafaza edebilirsiniz. Serum bitinceye kadar kullanılabilir. Serumu nasıl kullanacağınıza gelelim. Damlalıktan yüzünüzün çene, alın ve iki yanak bölgesine birer damla damlatın ve hafif hareketler ile cildinize yedirin. Serum uygulamadan önce cildinizi muhakkak temizleyip kurulayın. Serumu akşamları yatarken ve gündüz uyandıktan sonra kullanabilirsiniz.

Çok hassas ciltli kişilerde önce küçük bir bölgede denenmesi gerekmektedir. Bu serum her kişide aynı etkiyi vermediğini bildirmek isterim.

evde cilt gençleştirici serum nasıl yapılır?
Evde cilt gençleştirici serum nasıl yapılır?
error: Kopyalamak mümkün değil !