Evde Diş Beyazlatmanın 3 Doğal Yolu – 2

3- Hindistan Cevizi Yağı ile Ağzı Çalkalamak

Hindistan cevizi yağı çok eski bir yöntemdir; genellikle yağ yakmak için kullanılmasına karşın, dişlerdeki lekeleri temizlemek için de çok uzun bir süredir kullanılan yöntemlerden biridir. Keyifli bir yöntem gibi görünmeyebilir, ancak emin olun dişlerinizin sağlığı ve beyaz görünümüne tekrar kavuşması için en iyi ev çözümlerinden biridir. Hindistan cevizi yağında bulunan laurik asit, ağızdaki bazı bakterilerin neden olduğu diş lekelerini ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda diş etinin sağlığını destekler ve nefesinizi ferah tutmaya yardımcı olur.

 

 

Malzemeler:

  • Her gargara için bir çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı kullanın.

 

 

Uygulama:

Sabahları dişlerinizi fırçaladıktan sonra, 1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı ile ağzınızı iyice çalkalayın (tabi ağzınızın boyutuna göre 1 çorba kaşığından daha az kullanabilirsiniz). 10-15 dakika sonra dişlerinizi tekrar fırçalayın ve ağzınızı ılık su ile iyice durulayın.

 

 

Not: Dilerseniz bu yöntemi gece yatmadan önce de tekrarlayabilirsiniz.

 

 

Peki bu yöntemleri uygulayarak 1 hafta içinde istediğiniz beyaz dişlere kavuşacak mısınız? Hayır. Eskisine kıyasla bir fark oluşmaya başlayabilir, ancak ticari ürünler gibi anlık çözüm olmayacaktır. Peki gülümsediğiniz zaman insanlar dişlerinizi gördüklerinde şaşırıp kalacaklar mı? Hayır. Ancak, ticari ürünlerin sağlığa etkileri göz önüne alındığında; ev çözümlerinin daha sağlıklı olduğu ve uzun vadede sonuç getirdiği görülmektedir.

Şayet hızlı bir şekilde çözüme ulaşmak istiyorsanız çok miktarda para harcamanız gerekecektir. Eğer doğal yolu tercih ederseniz neredeyse her zaman evinizde bulabileceğiniz malzemeleri kullanarak para harcamadan da ağız ve diş sağlığınızı koruyabilir ve dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

 

 

İpuçları:

  • Yukarıda bahsi geçen yöntemleri kullanmayı bir rutin haline getirin ve sabırlı olun.
  • Birçok diş beyazlatma ürünlerinde aşırı zararlı kimyasallar (örneğin hidrojen peroksit) olmasıyla birlikte çok pahalıdırlar. Ayrıca dişleri beyazlatma oranları düşüktür.
  • Diş lekelerine neden olan sigara, kahve vb. gibi şeyleri tüketmekten vazgeçebilirsiniz.
  • Düzenli olarak diş sağlığı kontrolüne gitmeyi ihmal etmeyin (ortalama 6 ayda bir defa).

 

Bu yazının diğer bölümü:

– Evde Diş Beyazlatmanın 3 Doğal Yolu – 1

Evdeki malzemelerle (limon suyu, kabartma tozu, tuz, çilek vb.) diş beyazlatma yöntemleri.
Evdeki malzemelerle (limon suyu, kabartma tozu, tuz, çilek vb.) diş beyazlatma yöntemleri.
error: Kopyalamak mümkün değil !