Evde Göz Altı ve Göz Çevresi Bakımı – Denenmiş

Göz Çevresi Bakımı

Eminiz ki yaşı 25 üstü olan herkesin göz altları ve göz çevresi ile çeşitli sıkıntıları vardır. Bunun nedeni elbette ki ilerleyen yaşla birlikte artan hayat şartlarının getirdiği stresli ve sıkıntılı yaşam koşulları. Bununla baş etmeyi kim istemez ki? Elbette hem bayanlar hem de baylar göz altındaki şişlikler, torbalar ve morluklar ile savaşıyordur. Kozmetik ürünlerin o anlık geçirebileceği bu tür rahatsızlıkları 1 hafta içerisinde evinizde kendi başınıza geçirebilirsiniz.

 

 

Kayısı çekirdeği yağı ile göz çevresi bakımı

Göz çevreniz çok kırıştıysa ve kaz ayağı denilen bölgede kırışıklık siz güldüğünüzde ciddi anlamda göz tırmalıyorsa hemen aktardan alacağınız kayısı çekirdeği yağı programına başlayın. Nasıl mı? Her iki elinizdeki yüzük parmaklarınıza ikişer damla kayısı çekirdeği yağı damlatın ve minik hareketler ile dokunarak yağı cildinizin emmesini sağlayın. bu işlemi yatmadan iki saat önce temiz cilde uygulamanız gerektiğini unutmayın. İki saat geçtikten sonra herhangi bir işlem yapmadan uyuyun. Her sabah kendinizi daha iyi hissedeceksiniz ve her geçen gün göz çevrenizden daha memnun olacaksınız.

 

 

Buğday yağı ile göz altı bakımı

Göz altlarınızda torbalanma olduysa veya koyu renk lekeler kalıcılaşmaya başladıysa çaresi yine doğadan! Aktarlarda bulabileceğiniz buğday yağı ve alırken en çok dikkat etmeniz gereken şey son kullanma tarihi. En geç son kullanma tarihli yağı almanız çok önemli. Buğday yağı ile göz altlarınıza ve dilerseniz tüm göz çevrenize tıpkı yukarıdaki paragrafta anlatıldığı gibi uygulama yapın. Birkaç gün içerisinde etkisini görmeye başladığınızda şaşıracaksınız.

 

Her iki bakım da denenmiş ve sonuç alınmış olduğu için gönül rahatlığı ile deneyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir ayrıntıyı yeniden hatırlamakta fayda var. Yüzük parmağınız ile neredeyse tüy gibi uygulama yapmalı ve yalnızca o parmaklar ile uygulanmalıdır. Bunun sebebi ellerimizdeki hiçbir parmak yüzük parmaklarımız kadar nazik değildir dokunmak bakımından. İstesek de çok bastırıp zarar veremeyiz. Elimizdeki en ayarlı parmağımız yüzük parmağımızdır 🙂

 

Göz çevresi ve göz altı bakımı ile ilgili diğer yazılarımız:

– Kabarık Göz ve Göz Altı Torbaları İçin Evde Yapılabilecek Kremsiz 4 Yöntem

– Göz Altı Morlukları ve Torbalar (Op. Dr. Evren Helvacı)

– Göz Çevresindeki Koyu Halkalara Karşı Hint Yağı (Kastor Yağı) Kullanımı

– Kaz Ayakları ve Cilt Kırışıklıklarına Doğal Çözüm

evde-goz-alti-ve-goz-cevresi-bakimi-denenmis
Denenmiş gözaltı ve göz çevresi bakımı.
error: Kopyalamak mümkün değil !