Evde Gözenek Küçültücü Maske Yapın

Gözenekli cilt için maske tarifi ?

Cildinizde var olan geniş gözenekler içleri bir de siyahlaşınca komedon veya sivilceye dönüşmeye başlayınca sizleri ne kadar çok rahatsız ediyor bunu elbette biliyoruz.

Cildinizde bulunan bu geniş gözenekleri, siyah nokta vb. cilt sorunlarını evde hazırlayacağınız gözenek küçültücü maske ile kontrol altına alabilirsiniz. Gözenek küçültücü maskenin amacı gözeneğin alanını daraltarak normal cilt görünümü almasını sağlamaktır. Bu şekilde başarılı olacak  doğal ve ev yapımı maskemiz ile gözenekli ciltlerde  netice almak mümkündür. Aşağıdaki adımları takip ederek sizleri rahatsız eden gözeneklerinizde istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

 

 

Evde gözenek küçültücü limon özlü maske tarifi

  • 1 yumurtanın akı
  • Taze sıkılmış limon suyu

 

 

Gözenek Küçültücü Maske pratik hazırlanışı:

Limon içeriğinde bulunan limon asidi, sitrik asit ve limonin gibi biyoaktif maddeler ile cilt gözeneklerini daraltıcı ve küçültücü etkisini ve kısmen yüzeyel deri artıklarını temizleyerek, peeling, soyucu etki ile sağlamaktadır. Bu kombine etki ile sadece limon suyu veya limon yağı  kullanımı bile cildin bir anda gençlik, dinçlik kazanması ve yenilenmesi gibi doğal bir mucize ev maskesi içeriğidir. Ticari peeling preparatları içinde sitrik ve asetik asit her zaman kullanılagelmiş kimyasal peeling öğeleridir.

– Bir yumurta akı ile bir kaç damla taze sıkılmış limon suyunu karıştırın.

– Önce yüzünüzü ılık su ile yıkayarak kir ve makyajdan arındırın.

– Karışımı cildinize masaj yaparak sürün.

– Parmak uçlarınızı (hafifçe bastırarak) veya makyaj fırçası kullanabilirsiniz.

– Karışımı cildinizde 5 dakika beklettikten sonra cildinizin sıkılaştığını hissedeceksiniz.

– Ilık su ile yüzünüzü durulayın. Havlu ile hafifçe kurulayın.

 

UYARI:

Cildiniz meyve asitlerine karşı hassas ise küçük bir miktar karışımı çenenizde uygulayın. Şayet bir reaksiyon (kaşıntı, kızarıklık, şişkinlik) oluşmazsa bu karışımı uygulayabilirsiniz.

Yumurta akı ve limon ile gözenek daraltıcı maske yapın
Yumurta akı ve limon ile gözenek daraltıcı maske yapın
error: Kopyalamak mümkün değil !