Evde Özel Yağlarla Siğillerinizden Kurtulun

Tek başına siğil kelimesi bile mide bulandırıcı dururken, vücudunuzda olduğunu ve kurtulmanız gereken bir şey olduğunu düşünün? Kötü bir şey gibi duruyor fakat alt tarafı ufak, sert, cilt üzerinde yer alan ve virüsler tarafından oluşmuş bir şey. Genellikle parmaklarınızda, ellerinizde, dirseklerinizde ve diz bölgelerinizde meydana gelir.

Eğer sorunlu bir cilde sahipseniz, siğiller vücudunuzda çabuk oluşur ve çabuk çoğalırlar. Siğiller genellikle virüsler cildinizle temasa girdiğinde enfeksiyon ile birlikte baş gösterirler.

Gariptir ki, bu sorunlu cilde sahip olan insanların üzerinde dermatologlar hala çalışma yapmaktadırlar. Bu arada, yetişkinlerin bağışıklık sistemine sahip olmayan çocuklar içinde siğil oluşumu gözlemlenebilir. Bunun dışında, bilmeniz gereken diğer bir şey ise siğil sıkmanın bulaşıcı olacağı ya da siğil içerisindeki sıvının bulaşmış olduğu herhangi bir şeye (havlu gibi) dokunmak da bu virüsü kapmanıza sebep olabilir.

 

 

Siğil tedavisi

Dermatologlar genellikle siğillerinizi yakarak tedavi ederler ve bu hem masraflı hem de can yakıcı bir durum olabilir. Bunun yerine evde hazırlanabilecek mükemmel bir karışımla da siğillerinizden kurtulabilirsiniz.

Küçük bir kaba, asit ve probiyotik konusunda inanılmaz zengin olan elma sirkesini koyun. Elma sirkesinin içerisindeki asit siğiliniz gittikten ve tam anlamıyla vücudunuzdan biraz zaman sonra çıkacaktır. Eğer sirke ilk etapta siğillerinizden tam anlamıyla sizi kurtaramamışsa o zaman siğili yaratan virüs siğil virüsü değildir ve birkaç etap uygulaması yapabilirsiniz.

Şimdi ise, güveyotu, buhur ve limon yağı ekleme zamanı! Güveyotu yağı doğal bir antibiyotik etkiye sahiptir.ve içerisinde karvakrol ve timol diye bilinen ve antibakteriyel özelliğe sahip iki besin öğesi bulunmaktadır. Bunlar doğal antibiyotikler olduğu için de bu karışımdaki ana maddeyi oluştururlar.

Buhur yağı ise doğal bir antiseptik olduğu için güveyotunun, bu gibi durumlarda, asistanı görevindedir. Limon yağı içerdiği d-limonen besin öğesi sayesinde bu karışımın tamamlayıcısı rolündedir. D-limonen vücuttaki içerdiği antioksidanla birlikte tüm mikrop ve iltihaplarla savaşır.

Tüm malzemeleri karışımınıza ekleyip düzgün bir şekilde karıştığına inandığınızda, siğil olan bölgenin üstüne sürmeye başlayın. Sonra, temiz bir pamuğu elinize alıp siğilin üzerine iyice yedirin. Ardından bir süre sıkarak bekletin ki karışım siğile iyice yedirilmiş olsun. Daha sonra pamuğun üzerine yara bandı yapıştırın.

Daha büyük ve geniş bandajlardan kullanmak isteyebilirsiniz çünkü pamuğun bulunduğu çevre de temiz olmalı. Bandajı sabah ve akşam değiştirmeyi unutmayın. Bu işlem birkaç gün ila birkaç ay arasında değişkenlik gösterir fakat en nihayetinde son derece doğal, acısız ve ucuz bir uygulamadır ve doktora gitmenize hiçbir şekilde gerek kalmaz.

Önemli olan nokta ise genital bölgede varolan bir siğilin çıkartılmasında maalesef ki güveyotu kullanamayacağınız. Bunun yerine buhur çay ve hindistan cevizi yağıyla da karıştırıp kullanabilirsiniz.

 

İçindekiler

* Yarım çay kaşığı elma sirkesi

* 1 damla güveyotu yağı

* 2 damla buhur yağı

* 2 damla limon yağı

* Yarım çay kaşığı hindistan cevizi yağı

* 1 pamuk

* 1 bandaj

 

Tarifi

* Küçük bir kabın içerisine ilk önce elma sirkesini, güveyotu yağını ve buhur yağını katıp karıştırın.

* İyice karıştırdığınızdan emin olun.

* Ardından limon yağını katıp tekrar karıştırın.

* Sonra hindistan cevizi yağını katıp tüm malzemelerin iyice karıştığından emin olana kadar karıştırmaya devam edin.

* Siğilli olan bölgeyi temizledikten sonra, karışımı bir pamuk yardımıyla iltihaplı bölgeye yedirin.

* Ardından üzerine bir yara bandı ya da bandaj yapıştırın.

* Bu uygulamayı sabah ve akşam olmak suretiyle siğil düşene kadar tekrar edin.

Siğilleriniz için bu yazımızdaki tarifi okuyabilirsiniz.
Siğilleriniz için bu yazımızdaki tarifi okuyabilirsiniz.
error: Kopyalamak mümkün değil !