Evde Saç Bakımı

Tonlarca para harcayıp bakım ürünleri almasına çok da gerek yok. Çünkü kendi imkanlarınız ile hazırlayacaınız doğal bakım kürleri ile saç bakımı oldukça kolay ve basittir. Yıpranan saçlar için zaman zaman kuaföre gitme ihtiyacı duyulsa da kolay ve pratik yöntemler ile evde saçlara bakım yapılabilir ve canlı hale gelip dökülmesi önlenebilir. Aynı zamanda zahmetsiz ve kolay işlemlerdir.

Kuru saçlar için

Zeytinyağı maskesi etkili çözümlerden biridir. 20 ml zeytinyağı ısıtılır ve bir fırça ile saça yedirilir. Bu işlem saçın köklerinden uçlarına doğru yapılır. Zeytinyağını saçın tamamına yaymak için saçlar taranır. Bu şekilde saçlar 30 dakika bekletilir ve şampuanla yıkanır.

Yıpranmış saçlar için

Zeytinyağı sürdükten sonra bütün bir gece beklenir ve sabah yıkanır. Bu sayede saçlarda yeniden keratin oluşumu sağlanır ve daha güçlü saçlara kavuşulmuş olur.

Yağlı saçlar için

Bu tür saçlar için de vitamin maskesi etkili tedavi yöntemlerindendir. Bir yumurta, bir B6 ya da B1 vitamini ampulü ve yarım bardak demlenmiş ısırgan otu iyice karıştırılır. Daha sonra köklere ağırlık verecek şekilde tüm saça uygulanır. Saçlar boneyle sarıldıktan sonra bir saat kadar beklenir. Saçlar şampuanla güzelce yıkanır ve uçlarına saç kremi uygulanır.

Dökülen saçlar içim

Saç dökülmesine karşı ise patates ve bal maskesi yine pratik yöntemlerdendir. Bu maske için gerekli malzemeler bir patates, iki yemek kaşığı Aloe Vera ve bir yemek kaşığı bal. Patatesin kabukları soyulur ve presleyerek suyu çıkarılır. İki yemek kaşığı patates suyu, yine iki yemek kaşığı Aloe Vera ve bal karıştırılır. Bu karışım saç saç köklerine ovuşturarak sürülür ve saç derisine masaj yapılır. Saçlar duş bonesi ya da havlu ile sarılır. İki saat sonra şampuanla yıkanır.

Görüldüğü üzere saçlarınıza ve hatta tüm cilt problemlerinize mutfağınızda yemek yaparken kenarda kalanlardan hazırlayabileceğiniz çok mükemmel bakım ürünleri mevcuttur. Tek yapmanız gereken saç formunuzu belirlemeniz ve dogalcilt.com’ dan size uygun maskeyi bulup hazırlamanız. Bizimle irtibata geçebilir ve size yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz.

 

Evde saç bakımı konulu yazı
Evde saç bakımı konulu yazı
error: Kopyalamak mümkün değil !