Evde Selülitten Nasıl Kurtulunur?

Selülit elbette ki her bayanın baş belası. Kurtulmak yalnızca klinik ortamlarda değil ev ortamında da mümkün. Üstelik son derece güvenli ve etkili! Nasıl mı? Öncelikle vücudunuzun selülitli bölgesinde uygulamanız gereken birkaç hareket var ve bundan sonra da düzenli yağ karışımı uygulayarak sıcak ortamda bekletip sonrasında da iyice temizlemekten geçiyor.

Selülitli olan ve sevmediğiniz yada diğer bölgelere göre daha büyük veya yağ dokusu çok olan kısımlarda uygulanması gereken etkili vücut hareketleri ve masajları bulunmakta. Bunlardan bir tanesi günlük en az yarım saat tempolu bir şekilde yürümek. Bu çok ama çok etkilidir. Bir diğeri ise sıcak su altında cilde sert hareketler ile masaj yapmak.

 

 

İşte selülitlerden kurtulmanın diğer yolları!

1 – Her sabah uyandığınızda ılık bir bardak suyun içine yarım limon sıkın ve için. Suyu içtikten sonra yarım saat hiçbir şey yememeniz çok önemli. Bu süre zarfından günlük egzersizleri yapabilirsiniz.

2 – Mutlaka kitap okurken veya televizyon izlerken bir şeyler atıştırıyorsunuzdur. Bu alışkanlık vücudunuza selülit gibi birçok zarar verebilir. Bırakmakta fayda var.

3 – Şok diyetler selülitleri tetikleyen en önemli sebeplerden birisidir. Bu yüzden şok diyetleri ve çok düşük kalorili diyetlerden uzak durun. Sağlıklı ve dengeli beslenmeyi alışkanlık haline getirin.

4 – Kahvaltınızı krallar gibi yaparken akşam yemeklerinizde kendinize cimrilik edin. bu şekilde de gece kilo almalarının önüne geçersiniz.

5 – Her öğünden önce en az 1 su bardağı su için. Böylelikle yemeklere fazla yer kalmayacak ve çok fazla yemek yiyemeyeceksiniz. Yemek yerken de su içmemeye özen gösterin.

6 – Gazlı içeceklerden ve alkolden uzak durun.

Evde selülitlerden nasıl kurtulunur?
Evde selülitlerden nasıl kurtulunur?

 

error: Kopyalamak mümkün değil !