Evde Siyah Nokta Bandı Yapılışı

Yüzümüzdeki siyah noktalar can sıkıcıdır. Ben de dahil olmak üzere cildimde gördüğümüz her siyah nokta için elimizde olmadan onları sıkma hissine kapılırız. Oysaki bu çok yanlış ve cilde büyük zarar veren bir harekettir. Bundan kurtulmak ta oldukça kolay ve zahmetsiz.

Daha önce mutlaka kullanmışsınızdır veya duymuşsunuzdur yakınlarınızdan siyah nokta bandı diye bir gereci. Oldukça güzel ve etkili olduğunu deneyimlerime dayanarak söylemem mümkün. Fakat bir paketin içinde 6 adet bant bulunduğu ve bu paketin fiyatının 8-9 TL olduğunu düşünürsek aslında sanki biraz pahalı.

Siyah nokta bantları biraz pahalı olabilir fakat bizde siyah nokta bantlarına mahkum değiliz ki. Çünkü kendi siyah nokta bantlarımızı kendimiz yapabiliriz üstelik çok ucuza ve çok daha fazla etkili.

 

 

Evde siyah nokta bandı için gerekli olan malzemeler

1 Yemek Kaşığı Jelatin

1 Yemek Kaşığı süt

İkisini karıştırıp mikrodalga fırında 10 saniye boyunca ısıtıyoruz. Böylece jel kıvamını alıyor ve mikrodalgadan dışarı çıkarıyoruz. Biraz ılımasını bekledikten sonra temizlediğiniz cildinize yani siyah noktalı bölgelere ince bir tabaka halinde yayıyoruz. Sürdüğümüz jel kısa süre sonra tamamen kuruyacak. Kuruduktan sonra minik bir mimik yapıyoruz ardından kuruyan jeli yavaşça cildimizden söküyoruz.

Bu kadar basit olacağını ve etkili olacağını tahmin etmemiştiniz değil mi? Evinde mikrodalga fırın olmayanlar kaynar suyun içine ağzı kapalı bir kapta bu karışımı koysunlar ve içine su girmeyeceğinden emin olsunlar. Jel kıvamına geldiğinde uygulamaya soğutup başlayabilirsiniz.

 

evde-siyah-nokta-bandi-yapilisi
Evde hazırlayacağınız siyah nokta bandı ile siyah noktalarınızdan kurtulun.

 

error: Kopyalamak mümkün değil !