Evde Yaşlanma Karşıtı C Vitaminli Tonik Yapımı

Yaşlanma karşıtı ürünler genellikle kozmetik olur sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü biz kendi yaşlanma karşıtı cilt toniğimizi kendimiz yapıyoruz. Daha önce C vitamininin yaşlanma karşıtı bir antioksidan olduğunu biliyor muydunuz? Eminiz ki bir çoğunuz bunu ilk defa duyuyor ve C Vitaminin yalnızca kış aylarında grip önleyen bir vitamin olarak görüyordunuz. Yaşlanma karşıtı doğal tonik yapınını hem çok kolay hem çok pratik hem de çok ekonomik.

 

 

Yaşlanma Karşıtı C Vitaminli Tonik Malzemeleri

1 – Damıtılmış Su

2 – 2 Poşet Yeşil Çay

3 – Lavanta Yağı

4 – C Vitamini (Kristal)

5 – Püskürtme uçlu şişe (Mümkünse Koyu Renk)

 

Yaşlanma Karşıtı C Vitaminli Tonik Yapılışı

1 su bardağı damıtılmış suyun içinde 2 adet yeşil çay poşetini beş dakika süre ile demleyin. Beş dakikanın ardından çay poşetlerini sudan çıkarın ve suyun soğumasını bekleyin. Su soğuduğunda içine 5 çay kaşığı C vitamini kristallerini karıştırın ve ardından 5-6 damla lavanta yağını ekleyin. Suyu her şey homojen oluncaya kadar karıştırın. C vitamini kristallerini tam anlamıyla eritemeyeceğinizi düşünüyorsanız sert ve temiz bir zeminde oklava yardımı ile ezip toz haline getirebilirsiniz. Ardından karışımın tamamını şişeye koyun ve kapağını sıkıca kapatın.

 

Bu toniği isterseniz pamuk yardımı ile yüz temizlemekte, isterseniz gece serumu gibi kullanarak yüzünüze püskürtebilirsiniz isterseniz de gündüzleri cildinize canlılık katması için püskürterek kullanabilirsiniz. Toniği uyguladıktan sonra yıkamamanız en iyi şekilde etkisini görmenizi sağlayacaktır. Tonikten sonra kendi nemlendiricinizi kullanmanızda sakınca yoktur. Bu toniğin kullanma süresi 3 haftadır. 3. haftanın sonunda isterseniz yeniden taze tonik yapıp kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

Evde Yaşlanma Karşıtı C Vitaminli Tonik Yapımı
Evde Yaşlanma Karşıtı C Vitaminli Tonik Yapımı
error: Kopyalamak mümkün değil !