Gıdık Eritme Yöntemleri

Gıdı sarkması kadın veya erkek herkeste görülebilen bir sorun olmakla birlikte sanılanın aksine kilo artışı ile doğrudan ilişkisi bulunmamaktadır. Fazla kilosu olmayan hatta zayıf kadın ve erkeklerde bile gıdı sarkması görülebilmektedir. Aslında bu problemi kolay yöntemlerle çözebilirsiniz; fakat sabretmeniz gerektiğini ve uğraş gerektiren bir süreç olduğunu da unutmayın. Günümüzde piyasada birçok elektrikli veya pilli cihazlar satılmakla birlikte gıdığı toplamak ve kesin çözüm elde etmek için düzenli egzersiz yapılması gerekir. Bazı kişilerde cilt yapısı sarkmaya müsait olduğundan yaşlanmaya veya hızlı kilo alıp vermeye bağlı olarak kol ve bacaklar gibi gıdı bölgesi de zamanla sarkmaya başlar. Bu sebeple sadece bu problemi yaşayanlar değil normal kişiler de ilerideki sarkma riskine karşı egzersizleri yapmalıdır.

Doğal Gıdık Eritme

Her ne kadar piyasada bu iş için oldukça pahalı cihazlar ve yöntemler olmakla birlikte gençlik iksiri olarak bilinen ve yüzdeki kasları kullanarak sıkılaştırma esasına dayanan yüz yogası bu konuda oldukça etkilidir. Günde sadece 10 dakikanızı ayırarak daha sıkı bir gıdaya kavuşacağınız gibi yine ilerideki sarkmaların da önüne geçeceksiniz.

Bir koltuğa veya sandalyeye dik bir şekilde oturun ve kafanızı yapabildiğiniz kadar arkaya atın. Daha sonra ağzınızı açıp kapatın. Bu egzersiz sadece gıdıyı değil aynı zamanda dekolte bölgesini de sıkılaştırmaktadır. Etkili olabilmesi için her seferinde 20 kez tekrarlamalısınız. Bu egzersiz cildin taze olduğu sabah erken saatlerde yapılmalıdır. Gıdıyı eritmekle birlikte boyun bölgesinin sıkılaşmasını ve incelmesini de sağlar. Ağzınızı açıp kapatırken boyun bölgesinin ve gıdının gerildiğini hissedebilirsiniz.

Bir başka egzersiz için küçük bir tatlı kaşığına ihtiyacınız var. Kafa yine arkaya atılır; fakat bu sefer 45 derecelik bir açı sağlanmalıdır. Daha sonra tatlı kaşığının sapı dudakların arasına alınıp kıstırılır. Gıdının gerildiği hissedildiğinde bu sap aşağıdan yukarıya doğru kaldırılıp indirilir. Bu egzersizi sabah akşam iki kere yapmalısınız. Kullanmadığınız kasların çalıştığını ve zamanla boyun bölgenizin sıkılaştığını hissedeceksiniz. Her seferinde kaşığı 15 kere kaldırıp indirmeniz gerekmektedir. Başınız arkaya yatık vaziyetteyken elinizin tersi ile boynunuza hafif darbeler vurun. Böylece buradaki kaslar uyarılır ve çalıştırılır.

Yüz yogası ve yüz egzersizleri ile cilt sıkılaştırma.

Yüz yogası ve yüz egzersizleri ile cilt sıkılaştırma.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

4 adet yorum var.

 1. Şükran derya dedi ki:

  Benim de gidi sorunum var son 1 yıldır nasıl olduğunu anlamadim bile kilo sorunum da yok desem kilo aldım verdim gibisinden çözüm arıyorum

 2. Nur dedi ki:

  Merhaba,benimde yaklaşık 1 yıldır gıdı sorunum var. Bu egzersizleri düzenli bir şekilde yaparsak ne kadar sürede etkisini göstermeye başlar?

 • Bir Yorum Bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Tüm Konular
error: Kopyalamak mümkün değil !