Gliserin

Cilt bakımı dünyasında, cilt bakım ürününüzün kalıcı olması için gerçekten gerekli olmasına rağmen, ne yazık ki genellikle gözden kaçan birçok ‘çalışkan’ içerik vardır. Böyle bir bileşen yoğun nemlendirici gliserindir. Ve bu nedenle dikkatinizi çekmelidir. Gliserin cilt için eşsiz bir bileşendir.

Gliserin, sağlıklı ve iyi işleyen bir cilt için temel başlangıç ​​noktası olan iyi bir nem dengesinin korunmasına yardımcı olabilir. Nem dengesi normal olduğunda cildiniz pürüzsüz, yumuşak ve esnek hisseder. Ve ardından cilt bakımınıza açık hale gelir. Öte yandan, cildinizin nem dengesi düzensizse, genellikle kuru, pürüzlü ve pullu hale geldiğini göreceksiniz. Grimsi bir cilt tonu alır, daha sıkı ve hassas hissettirir. Ve daha fazla çizgi ve kırışık alma eğilimi gösterir.

Gliserin, cildinizin kahramanı

Nem dengesi zayıf olan bir cilt, cilt bakımınızı emmekte zorlanır. Ve bu çok yazık. Bu, özellikle ürünlerinizden sonra bir servet atıyorsanız geçerlidir. Neyse ki, savaş kaybedilmedi. Çünkü doğru cilt bakım malzemeleriyle hasarı ve dengesizliği tekrar onarabilirsiniz. İşte tam da bu noktada gliserine ihtiyaç var!

Yeni keşif gliserin

Ancak cildiniz için bu etkili nemlendirici mıknatısa daha yakından bakmadan önce, cildinizin zayıf bir nem dengesi olan eski düzenini bırakmanız gerekiyor.

Güneş güzeldir ancak cildi çok fazla UV radyasyonuna maruz bırakırsanız nem dengesini ciddi anlamda teste tabi tutarsınız. Süper kuru bir dış ve iç ortam iklimi de cildinizdeki nemi emer. Öte yandan, çok fazla sigara içerseniz, cildin nem dengesi de cabası.

Bu nedenle yaşam tarzı cilt için büyük bir rol oynar, bu nedenle kötü beslenme ve örneğin çok sert ve sabunlu temizlik ürünleri gibi yanlış cilt bakım alışkanlıkları cildinizi olumsuz etkiler. Ancak tüm bunları değiştirebilirsiniz. Zamanı durduramazsınız, çünkü ne yazık ki cildin nem dengesi yaşlandıkça daha da kötüleşir. Bu, bazı sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları ve gliserin içeren iyi cilt bakım rutinleri oluşturmanın önemli olmasının bir başka nedenidir!

Havadaki nemi çeker

Gliserin, sağlıklı cildin doğal bir bileşenidir. Bir cilt bakım bileşeni olarak, ya bitkisel yağlardan (genellikle hindistancevizi yağı , soya veya palmiye yağından ), hayvansal yağlardan elde edilir ya da sentetik olarak yapılır. Nasıl yapıldığı önemli değil, gliserin sözde higroskopik bir bileşendir.

Bu, gliserinin çevremizdeki havadan nemi çekebileceği ve bu nemin ciltte tutulmasına yardımcı olabileceği anlamına gelir. Araştırmalar, gliserinin cildin yağlı tabakasındaki cildin doğal nemlendirici faktörlerini (NMF) taklit ettiğini göstermiştir. Cildin cildin üst tabakasındaki suyu bağlama yeteneği için çok önemlidir. Bu, gliserinin neden tüm cilt tipleri ile bu kadar uyumlu olduğunu açıklar.

Gliserin, seçkin bir nemlendirici bileşen olmasının yanı sıra, çevresel cilt tahrişi kaynaklarına karşı koruduğu için de küçük bir yıldızdır. Değerli cilt bariyerini güçlendirir ve diğer bileşenlerin cilde daha iyi nüfuz etmesini sağlar. Ayrıca cildin genç görünümünü de iyileştirir. Belki yine de zamanı durdurabiliriz…

error: Kopyalamak mümkün değil !