Gliserinin Cilde Faydaları

Gliserin Nedir

Eğer cilt kuruluğundan şikâyetçi iseniz gliserin, kesinlikle kullanmanız gereken bir üründür. Bu berrak sıvı, yoğun pekmez kıvamında ve kokusuzdur. Hayvan ve bitki yağlarından elde edilir. Gliserin cildinize nem gelmesini sağlar ve bu nedenle nemlendirici olarak sınıflandırılabilir. Gliserin bir sıvıdır ve tatlı yapısı, yoğunluğu ve renksizliğiyle mısır şurubunu andırır. Ev yapımı çorba tariflerinde ve mutfakta kullanılan maddelerin içinde bulanabilir. Suda çözünebilir özelliğinden dolayı genellikle vücut kremleri, nemlendiriciler, şampuanlar, saç nemlendiricileri ve sabun gibi maddelerin içerisinde alkol ile birlikte bulunabilir.

 

 

Cilt Parlatıcı Yüz Maskesi

Cildinizi parlatmak için geceleri ev yapımı yüz maskeleri yapabilirsiniz. Hepsini aynı ölçüde kullanmak suretiyle, sıkılmış limon suyu, gül suyu ve gliserini güzelce karıştırıp yüzünüze birkaç dakika masaj yaparak uygulayınız. Daha sonra kurumasını bekleyip yatın. Bu uygulama düzenli kullanım sonucunda yüzünüzü kusursuz ve ışık saçan bir hale getirecektir.

 

 

Cilt Koruyucu

Gliserin iki yönlü olarak çalışır. Cildinizi nemlendirip su ihtiyacını giderirken aynı zamanda kuru ciltlerde çatlak ve boşlukları doldurur. Bu şekilde cildinizin dış tabakasını koruyarak yüzünüzün yıpranmasını engeller. Cildinizin dış tabakası, cilt hastalıklarına sebebiyet veren bakteri ve zararlı maddelerden koruyan doğal bir bariyer görevi görür.

 

 

Nemlendirici

Gliserin yağlı ciltlere nemlendirici olarak direk uygulanabilir. Hatta gliserini banyo suyunuza, kremlerinize, yüz temizlik malzemelerinize ve losyonlarınıza ekleyebilirsiniz. Bu, cildinizin su seviyesini korumasını ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar.

 

 

Yüz Temizleyicisi

3 yemek kaşığı çiğ süt ile 1 yemek kaşığı gliserini güzelce karıştırın ve pamuklar kullanarak yüzünüze dairesel hareketlerle sürün. Daha sonra yüzünüzü silin ve nazikçe kurulayın. Tekrar karışımı aynı şekilde sürün ve karışımı gece boyunca yüzünüzde bırakın. Ayrıca gliserini portakal suyu ile karıştırarak bu karışımı da yüz temizleyicisi olarak kullanabilirsiniz. Bu doğal karışımları deneyin ve cildinizin nasıl kusursuzlaştığına kendiniz tanıklık edin.

 

 

Yumuşatıcı

Cildiniz yaşlandıkça nemliliğini koruyamaz hale gelir. Bunun sonucunda kızarıklıklara ve bozulmalara yatkın kuru ve solgun bir hal alır. Ama gliserinin düzenli kullanımı sonucunda cilt kuruluğu kaynaklı birçok sorundan kurtulabilirsiniz. Ayrıca kuru cildinizdeki çatlakları doldurarak cildinizin daha yumuşak bir hal almasına yardımcı olur.

 

 

Gliserin Zararlı Mı?

Gliserin, cilt bakım ürünlerinde rahatlıkla kullanılabilecek güvenli ve zehirsiz bir üründür. Gliserin, ayrıca hassas ve yağlı ciltler için kullanılan ürünlerle birlikte de rahatlıkla kullanılabilir. Diğer cilt bakım ürünleriyle karıştırıldığında kimyasal dayanımı sayesinde bu ürünlerin raf ömrünü de uzatır. Kimyasal dengesi sayesinde yağlı ciltlerde alerji ve rahatsızlık oluşumunu önler.

Gliserin sayesinde, parlayan, sağlıklı, esnek ve yumuşacık yeni cildinize merhaba deyin.

Çatlayan ve kuruyan cildinizi eski sağlına kavuşturmak için gliserin kullanabilirsiniz.
Çatlayan ve kuruyan cildinizi eski sağlına kavuşturmak için gliserin kullanabilirsiniz.
error: Kopyalamak mümkün değil !