Göz Altı Bakımı

Göz altı kırışıklıkları düzenli göz altı bakımı ile düzelir mi?

Göz altı bakımı yüzün en önemli dikkat çeken, estetik bölgelerindendir. Yüze anlam veren, bakımlı ve dingin bir göz ve göz çevresine sahip alımlı kadınlar toplumda hemen dikkat çekerler. Bu yüzden göz çevresi bakımı çok önemlidir. Her zaman biriyle konuşurken gözlerle temas sağlanmaktadır. Cildin diğer bölgelerinden daha ince bir deri yapısına sahiptir. Göz altı bakımı uygulanmadığı, dikkat edilmediği durumlarda göz altı kırışıklıkları kaçınılmaz bir kaderdir ve kırışma, morluk ve şişlik oluşumu hızla yaş gözetmeden oluşabilir.

Göz Altı Bakımı İçin Yapılması Gerekenler

  • Gözaltı için en doğru seçim cildi tahriş etmeyecek ve doğal olarak besleyecek yöntemler ile bakım yapılmasıdır.
  • Ayrıca dengeli beslenmeye dikkat edilmesi gerekmektedir. A vitamini yüksek besinlerden bolca alınması gerekmektedir.
  • Gözlerin yorgun görünmemesi veya şişmemesi için mutlaka düzenli olarak uyunması gerekmektedir. Özellikle çok yoğun çalışanların gözlerini mutlaka gün içerisinde 5-10 dakika dinlendirmesi gerekmektedir.
  • Gün boyunca göz çevresinde makyaj ile dolaşan kişilerin makyaj temizliğini özenle yapması ve göz çevresini nemlendirmesi en önemli hususlardan biridir. Göz çevresinde kalan makyaj kalıntıları cildin genç yaşta kırışması neden olan etmenlerden birisidir.

Göz Altı Torbaları

Genetik, düzensiz uyku, aşırı alkol tüketimi, regl dönemi gibi durumlarda ortaya çıkan bir durumdur. Herhangi bir kozmetik ürünü ile göz altı torbalarını kapatamazsınız. Bunun yerine uykunuzu düzene sokarak, E vitamini alarak ve doğal uygulamalar tercih edilmelidir.

Göz Altı Torbaları İçin Doğal Yöntem

Doğal yöntem olarak da 2 çay fincanı kaynar su içerisine 2 çorba kaşığı fındık yaprağı ekleyerek 15 dakika demleyin. Süzün ve buzdolabında soğumaya bırakın. Soğuyan karışıma pamuk toplarını batırarak gözlerinizdeki şiş bölgelerde 15 dakika bekletin.

Göz Altı Morlukları

Yoğun çalışma sonucu meydana gelen stres, uykusuzluk gibi etkenler gözaltında morlukların meydana gelmesine neden olmaktadır. Morlukların oluşmaması için mutlaka düzenli beslenme, düzenli uyku ve kötü alışkanlıkların bırakılması gerekmektedir. Morluklarınızı ayrıca doğal yöntemlerle gidermek istiyorsanız; günlük demlediğiniz papatya veya lavanta çayını soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra içerisine pamuk batırın ve sıkarak, gözaltı morluklarınızın üzerine koyun. Yaklaşık 15 dakika bekleyin.

Gözaltı bakımınız için doğal yöntemler ile çözüm bulmanız hem göz sağlığınız hem de göz çevrenizin genç kalması için önemlidir. Kozmetik ürünler içerdikleri kimyasal maddelerden dolayı genç yaşta kırışıklıkların oluşmasına neden olabilmektedir.

Göz altı torbaları, morluklar ve diğer göz altı sorunları için bilgilendirme yazısı.
Göz altı torbaları, morluklar, göz altı kırışıklığına ne iyi gelir  ve diğer göz altı sorunları için bilgilendirme yazısı.
error: Kopyalamak mümkün değil !