Göz Altı Çizgileri

Göz Altı Çizgileri ve Kırışıklıklarına Ne İyi Gelir ?

Belirli bir yaştan sonra göz altı ve göz çevresinde ince çizgiler ortaya çıkmaya başlar. Zaman ilerledikçe bu çizgiler daha derinleşir ve çoğalır. Yaş etkeninin yanında stres, yorgunluk, yaşam tarzındaki bozukluklar, alkol, sigara, beslenme bozuklukları ile bu sorun daha erken oluşum gösterebilirler. Genelde kuru ciltlerde daha çabuk ortaya çıkar. Yağlı cilde sahip olanlar bu konuda daha şanslıdır.

Göz altında oluşan çizgiler cildin nem kaybetmesi ve yaşın ilerlemesinin yanında deride incelmeye sebep olan mimiklerin de etkisiyle de oluşabilmektedir. Cildin nem kaybetmesi ile birlikte esnekliği de azalır. Gözaltında oluşan çizgilerin azaltılması doğal yöntemler ile sağlanabilir ancak bunları tamamıyla ortadan kaldırmak mümkün değildir.

Göz altı çizgilerinin azalması için özellikle sigara kullanımı bırakılmalıdır (ilgili yazı: Cildin Yaşlanması – İkiz Araştırması). Cildin erken yaşlanmasına en büyük etken sigaradır. Beslenme biçimine dikkat etmek ve sağlık koşullarına uygun bir hayat sürmek ve spor yapmak cildin direncini artırarak yaşlanma etkilerini geciktirecektir. Stresten uzak durmak da ayrıca faydalı olacaktır.

 

 

Göz Altı Çizgileri İçin Doğal Yollar

  • Üzüm çekirdeği yağı içeriğinde bulunan bir takım vitamin ve mineraller ile cildi besler. Parmağınızla göz çevresine masaj yaparak sabah akşam uygulamanız faydalı olacaktır.
  • E vitaminini bol miktarda almak ve E vitamini kapsülünü göz altına sürmek de etkili olacak bir uygulamadır.
  • Ananasın özünde bulunan doğal yağlar cildi nemlendirir. Ananası ezerek göz altınıza sürebilirsiniz. Bu sayede etkili bir maske olacak ve çizgileri azaltacaktır.
  • Hindistan cevizi yağı da göz altınıza yatmadan önce sürmeniz fayda sağlayacaktır.
  • Salatalık veya salatalık suyu da göz altınız için ideal bir kırışıklık giderici olarak kullanılabilir.
  • Birkaç damla limon suyunun da etkisi oldukça fazladır. Gerginleşmesini ve çizgilerin azalmasını sağlar.
  • Yumurta akını göz altlarına sürmek gerilmesini çizgilerin azalmasını birkaç haftada sağlayacaktır.
  • Ayrıca yıllar öncesinde kullanılan Hint yağı; kırışıklıklar için ideal bir yağdır. Göz çevresine kullanarak çizgilerin etkisini azaltabilmeniz mümkündür.

Ayrıca her gün düzenli olarak göz jimnastiği yaparak göz altı kirişikliğina ne iyi gelir diye fazla düşünmeden mekanik etkinin olumlu sonuçları ile çizgilerin azalmasında fayda sağlayabilirsiniz. Mimiklerin düzenli aralıklarla gerilmesiyle bu egzersizleri uygulayabilirsiniz.

Doğal yöntemlerle göz altı çizgilerinizden kurtulabilirsiniz.
Doğal yöntemlerle göz altı çizgilerinizden kurtulabilirsiniz.
error: Kopyalamak mümkün değil !