Göz Altı Kırışıklıkları İçin Doğal Çözümler

Göz altı kırışıklıkları doğal çözüm yöntemi

Göz altlarındaki kırışıklıkları kadar kadınların moralini bozan şeylerin sayısı oldukça azdır. Yaşlanma belirtisi olarak kabul edilen göz altı kırışıklıklarının doğal çözümlerini bu yazımızda bulacaksınız.

Göz altı kırışıklıklarına karşı evde doğal çözümler

Göz ve göz çevresi oldukça hassas olduğundan önce çok küçük bir bölgede deneyerek alerji ve tahriş olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Göz altı kırışıklıkları sıklıkla yağlanmanın olumsuz etkileri dışında susuz ve kuru kalan ciltlerde daha fazla görülür.

 

Üzüm Çekirdeği Yağı

Üzüm çekirdeği yağı cildi nemlendirir ve cildin ihtiyacı olan besleyici bileşenleri ihtiva eder. Özellikle göz çevresindeki cildin ve çatlakların tamirinde etkilidir. Bu doğal yağ kırışıklıklarla savaşır ve cildi yeniler. Proantokyanidin isimli antioksidanlar açısından zengin olan üzüm çekirdeği yağı yaşlanan cildin yenilenmesine yardımcı olur.

 

E Vitamini

E vitamini göz altı kırışıklıklarını azaltmada etkilidir. E vitaminin kendisi bir antioksidandır ve kapsül içerisindeki yağ oldukça koyu kıvamda olduğundan cildinizin nemlendirilmesini sağlar. Her gece yatmadan önce E vitamini kapsülündeki sıvıyı sıkıp göz altlarınıza ve kırışıklıkların olduğu bölgelere sıkın. Üzüm ve ananası gündüz, E vitaminini gece kullanarak daha hızlı sonuç alabilirsiniz.

 

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı kırışıklıklar ve kırışıklık önlemede harikalar yaratmaktadır. Hindistan cevizi yağı ile kırışıklıkların olduğu bölgelere ve gözlerinizin altına masaj yapın. Hindistan cevizi yağını bir hafta boyunca kullanıp sonuç alabilirsiniz. Günlük olarak hindistan cevizi yağını kullanarak ileride oluşacak kırışıklıkları da önleyebilirsiniz.

 

Avokado

Avokado cildin ihtiyacı olan birçok gıdayı tek başına içeren ender meyvelerden birisidir. Bir miktar avokadoyu ezin ve göz çevrenize sürün. Avokadonun içerisinde doğal yağ bulunduğundan cildinizin yağ üretimin mekanizmasını tetikler ve cildinizin daha genç görünmesini sağlar.

 

 Salatalık

Salatalığı göz altlarınızdaki kırışıklıklardan kurtulmak için kullanabilirsiniz. En etkili yöntemlerden birisi olan salatalık hem kaz ayağı görünümünü hem de göz altı kırışıklıklarını azaltır. Yarım santim kalınlığında kestiğiniz ve buzdolabında soğuttuğunuz salatalık dilimlerini gözlerinizin ve kırışıklıkların bulunduğu bölgelere koyun ve 15 dakika bekleyin. Salatalık dilimleri ısındıkça soğuk dilimlerle yer değiştirin.

 

Kastor Yağı

Kastor yağı en bilinen kırışıklık tedavi yöntemlerinden birisidir. Kırışıklıklarınızın olduğu bölgeyi iyileştirir. Gece uyumadan önce yüzünüzü temizledikten sonra birkaç damla kastor yağını sorunlu bölgelere sürün ve hafifçe masaj yapın. Bu işlem cildinizi yumuşatır ve yaşlanma belirtilerini azaltır. Bu işlemi her hafta 1-2 defa tekrarlayarak mevcut kırışıklıklardan kurtulabilir veya kırışıklıkların oluşmasını önleyebilirsiniz.

 

Göz Altı Kırışıklıklarınızdan Doğal Çözümler ile Kurtulun

Göz altı kırışıklıklarına ne iyi gelir konulu cilt yaşlanması ve göz çevresi kırışıklıklarına yönelik evde basit önlemlerin incelmesinden yola çıkılarak cilt yaşlanması ve kırışıklık oluşumunu yavaşlatacak bazı tedbirleri içerir. Zamanla deri ve deri altı bağ dokusu inceldikçe yüzd eve göz çevresinde kırışıklıklar daha belirginleşmektedir. Bazı kırışıklıklar ise sık yapılan yüz mimik ifadelerinden kaynaklanmaktadır (gülme, sırıtma veya taklit yapma vb.).

 

Cildinizi nemlendirecek, tamir edecek ve sinir bozucu kırışıklıklarınızdan kurtulmanızı sağlayacak çok sayıda doğal çözüm mevcut. Doğru ve dengeli gıda tüketimi ile cildinizin daha sağlıklı olmasını ve daha az kırışmasını sağlayabilirsiniz. Antioksidanlarca zengin gıdalar, meyve, sebze balık ve badem benzeri kuru yemişler  cildinizin ihtiyacı olan vitamin, mineral ve diğer bileşenleri sağlamaktadır.

 

Egzersiz de cildinizi ve kaslarınızı sıkılaştıracağından kırışıklıkların azalmasını sağlayacaktır. Deriniz ve kaslarınız esnek hale geldiğinde ve kendini bıraktığında kırışıklıklar oluşmaktadır.

 

Yeterli uyku uyumazsanız şiş gözlere ve koyu göz altı bölgelerine sahip olabilirsiniz. Her iki durum da göz altı kırışıklıklarınızın daha belirgin görünmesine yol açacaktır. Günde en az 8 saat uyumaya gayret edin.

 

Kırışıklıkların en kolay çarelerinden birisi de sudur. Düzenli olarak yüzünüzü serin su ile yıkayın. Gözenekleriniz temizlenecek ve cildiniz taze kalacaktır. Daha fazla su (günde 8 bardak) içerek de cildinizin daha sağlıklı olduğunu ve göz altı kırışıklıklarınızın azaldığını fark edeceksiniz.

 

Aşırı stres yaşlanma belirtilerinin daha çabuk ortaya çıkmasına neden olmakta ve vücudun dengesini bozmaktadır. Stresten mümkün mertebe kaçının.

Gözaltı kırışıklıklarına karşı evde uygulayabileceğiniz çözümler bu yazımızda.
Gözaltı kırışıklıklarına ne iyi gelir doğal ve evde uygulayabileceğiniz çözümler bu yazımızda.
error: Kopyalamak mümkün değil !