Göz Altı Morluklarına Bitkisel Çözümler

İnsanların yaşamları boyunca kötü beslenme alışkanlıkları, stres, uykusuzluk, zararlı güneş ışınlarına maruz kalma, alerji ve genetik yapıları gibi nedenlerden dolayı oluşan gözaltı morlukları çoğu insanın ortak sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bitkisel ürünleri kullanarak sağlığımıza zarar vermeden gözaltı morluklarından kolayca kurtulabilirsiniz. Bu yazımızda doğal ürünler kullanarak nasıl gözaltı morluklarından kurtulabileceğinize dair bilgiler bulabileceksiniz.

Maydanoz İle Tedavi

3 yemek kaşığı maydanoz ile 2 yemek kaşığı yoğurdu mikserden geçirdikten sonra gözaltına sürebilirsiniz. 15 ile 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile gözleriniz ve gözaltlarını durulayabilirsiniz. Haftada bir kez uygulayarak gözaltı morluklarının geçmesini sağlayabilirsiniz.

Patates ve Salatalık İle Tedavi

Her evin mutfağında sürekli bulundurulan sebzelerin arasında bulunan patates ve salatalık ile göz altı morluklarına kısa sürede çözüm bulabilirsiniz. Salatalığı dilimleyerek ve patatesi rendeleyerek gözaltı çevresine uygulayabilirsiniz. Daha etkili sonuçlar elde etmek için patates ve salatalığın suyunu çıkartarak pamuk yardımı ile gözaltına sürebilirsiniz. Bu sayede gözaltı morluklarında kısa sürede iyileşmeler göreceksiniz.

Üzüm Çekirdeği Yağı İle Tedavi

Üzüm çekirdeği yağı gözaltı morluklarının tedavisinde en etkili çözüm olarak bilinmektedir. Üzüm çekirdeği besleyici ve antioksidan madde bakımından son derece zengin bir içeriğe sahip olduğundan dolayı gözaltı morlukları tedavisinde etkili bir yöntemdir. Üzüm çekirdeği gözaltında bulunan damarları güçlendirir, şişliği azaltır ve gözaltı morukları gibi cilt sorunlarına karşı başarılı etkiler yapar.

Üzüm çekirdeği yağı kullanırken inceltilmesine gerek duyulmaz. Çeşitli araştırmalar neticesinde alerjik ciltlerde bile üzüm çekirdeği yağına karşı hassasiyetin oldukça düşük olduğu belirtilmiştir. Üzüm çekirdeği yağını ellerimizle gözaltlarına masaj yaparak sürebilirsiniz. Genellikle bir hafta sonunda morluklarda geçmeye başladığı gözlemlenmektedir.

Çay İle Tedavi

Poşet çayların yaygınlaşması ile bu tedavi yöntemi kolaylaşmaya başlamıştır. Çayı demledikten sonra poşet çayın soğuması beklenir. Daha sonra gözaltlarına konularak bir süre beklenir. Bu sayede hem gözlerin dinlenmesi sağlanır hem de morluklarda azalmalar gözlemlenir.

Doğal yöntemler kullanarak gözaltı morlukları tedavisi mümkündür. Bu nedenle kimyasal içerikli kozmetik ürünleri yerine bu tür doğal yöntemler tercih edilmesi sağlık açısından her zaman en doğru olan tedavi yöntemidir.

Göz altı morlukları ile ilgili doğal öneriler

Göz altı morlukları ile ilgili doğal öneriler

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

  • Bir Yorum Bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular