Gül Hastalığı Ve Doğal Tedavisi

Doğuştan gelen özelliklere bağlı olarak cildi oldukça hassas olan kişilerde görülen gül hastalığı, çok sayıda kişiyi etkilemekte ve bunun genellikle beyaz tenli kişilerde görüldüğü sanılmaktadır. Şimdiye kadar yapılan araştırmalarda hastalığın sebebi bulunmamakla birlikte vücudun alerjik reaksiyonları sonucunda meydana geldiği düşünülür. Bu sebeple size iyi gelmediğini bildiğiniz besinleri hayatınızdan çıkarıp yaşam şeklinizi değiştirerek bu rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz. Bu hastalıkta cilt kızarmaya ve güle benzer bir şekil almaya başlar. Genellikle yüz bölgesinde görülmekle birlikte vücudun başka bölümlerinde de rastlanılabilmektedir. Yüzde başlayan kırmızı lekeler artar ve çevreye de bulaşmaya başlar. Bu da oldukça rahatsız edicidir.

Yüzdeki bu kızarıklıklara zamanında müdahale edilmediğinde sorun kalıcı bir hal alabilmektedir. Bunun için ilk önce sorunun nedeni üzerinde durulur. Bazı ruhsal gerilimler, kullanılan makyaj malzemeleri ve kozmetik ürünler, güneş ışığı bu hastalığa sebep olabilir. Yaklaşık 3 ile 7 ay boyunca süren bir tedavi süreci vardır. Gül hastalığı tedavisine başlanırken mümkün mertebe kozmetik ürünlerin kullanılmaması, ruhsal anlamda sakinlik ve gerilimden uzak durulması önemlidir. Doktorlar genellikle antibiyotik hap ve kremler vererek o bölgedeki tahribatı iyileştirmeye çalışırlar. Bu tedavinin kesinlikle uzman bir doktor kontrolünde yapılması gerekir.

Yine günümüzde bir başka etkili yöntem ise lazer epilasyondur. Bu yöntemle 3-4 seanslık bir sürecin ardından gül hastalığının etkilerinden büyük oranda kurtulabiliyorsunuz. Bu seanslarda kızarıklığı oluşturan kılcal damarlar lazer yardımı ile yakılır ve üst derideki kızarıklığa son verilir. Yalnız lazer yaptırılırken mutlaka temizliğe dikkat edilmeli, her gün güneşten korucu kullanılmalı ve bu işlem için kış ayları tercih edilmelidir.

Gül hastalığı için bitkisel maske

Çay Kürü

3 su bardağı suyu bir tencereye alın ve iyice kaynatın. Daha sonra ateşten aldığınız kabın içerisine 4 poşet papatya çayı ve 4 poşet de yeşil çay ekleyin. Bu karışımı buzdolabına koyun ve soğumasını sağlayın. Ardından pamuk yardımı ile karışımı alın ve yüz bölgenizdeki kızarıklıkların üzerine sürün. Buzdolabında bekleyen karışımı diğer günler de kullanabilirsiniz. Çay kürünü uyguladıktan sonra cildinizi ılık bir su ile yıkayın ve yumuşak bir havlu ile silin.

Gül hastalığının tedavisine yönelik bilgilendirme yazısı.
Gül hastalığının tedavisine yönelik bilgilendirme yazısı.
error: Kopyalamak mümkün değil !