Günde 1 Bardak İçerek Karın Yağınızı 1 cm Eritin

Karın bölgesindeki yağlardan 1 cm eritmek için bu içecekten günde sadece 1 bardak içmenizin yeterli olacağı size ilk başta biraz garip gelebilir. Karın bölgenizdeki fazla yağları azaltmak istiyor musunuz?

Bu içecek, sadece karın bölgesindeki yağları azaltmakla kalmıyor, ayrıca beyin sağlığına destek oluyor, görme ve işitme yeteneğini geliştiriyor. Bu içeceği kullanırken eş zamanlı olarak kardiyo egzersizleri yapmanız çok daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır.

 

 

Alınması Gerekenler:

  • Yabanturpu – 125 gr.
  • Limon – 4 tane
  • Zencefil – 2 cm
  • Bal – 3 yemek kaşığı
  • Tarçın – 2 yemek kaşığı

 

 

Nasıl Hazırlanır?

  • Zencefili ve yabanturpunu bir öğütücü ya da parçalayıcı mutfak robotunda parçalayın.
  • Bir kasenin içerisine zencefil ve yabanturpunun suyunu aktarın, üzerine limonların suyunu sıkın.
  • Bu karışıma balı ve tarçını ekleyin, iyice karıştırın.
  • Hazırladığınız bu karışımdan her gün öğle yemeğinden önce 1 fincan için.
  • Etkisini tam olarak hissetmek için 3 hafta boyunca bunu uygulayın.

 

 

Zencefilin Sağlığa Faydaları

Zencefil, içerisinde barındırdığı ve sağlık-beynin işleyişi için çok yararlı olan biyoaktif bileşikler ve besin değeri açısından çok zengindir. Ayrıca birçok sağlık sorununda tedavi edici olarak kullanılan antioksidan ve antienflamatuar özelliklere sahiptir.

Cerrahi ve kemoterapi sonrası mide bulantısı ve kusmayı önlemek için genelde zencefil aromalı su ya da baharat olarak zencefil tüketilir. Ayrıca, hamilelik döneminde kadınların sabah bulantılarından kurtulmaları için faydalıdır.

 

 

Yabanturpunun Sağlığa Faydaları

Yabanturpu; dizanteri ve tüberküloza neden olan bakterileri ortadan kaldırır, ayrıca vücuttaki diğer parazitleri de öldürür. Bu nedenle sağlığa zararlı mikroorganizmalardan korunmak için oldukça etkili bir besindir.

Sindirim sıvılarının üretimini teşvik ederek sindirimi artırır ve böylelikle sindirim ve bağırsak sorunlarının önüne geçmede faydalıdır. Kalp, karaciğer ve kan dolaşımının işleyişini geliştirmek için faydalıdır. Doğal bir idrar söktürücüdür ve romatizmal problemlerin tedavisinde etkilidir.

Bu mucizevi besin aynı zamanda solunum bozuklukları, grip, idrar yolu enfeksiyonları ve bademcik iltihabından kurtulmak için size yardımcı olur. Vücudu temizler ve vücudun metabolizmasını artırır. Yorgunluğu azaltmak ve bağırsaktaki faydalı bakterilerin üremesini artırmak için çok yararlıdır.

Karın bölgenizden zayıflamak için her gün tüketebileceğiniz bir içecek.
Karın bölgenizden zayıflamak için her gün tüketebileceğiniz bir içecek.
error: Kopyalamak mümkün değil !