Ilık Su Sizi İyi Hissettirecek!

Ilık su Faydaları

Çoğumuz güne bir fincan sıcak çay veya kahve ile başlarız. Ancak yaz aylarında genellikle bir bardak buzlu su içmeyi tercih ederiz. Hintli tıp uzmanlarının inandığı gibi, buzlu su içerek vücudunuza zarar veriyorsunuz. Öte yandan ılık su içmek, sıcak çay veya kahveye göre damak tadınızı artıracaktır. Düzenli olarak ılık su tüketimi, kilo verme ve ağrıyı iyileştirme dahil olmak üzere size sayısız fayda sağlar. İşte ılık suyun sağlığınız için iyi olmasının diğer nedenleri.

Kilo vermeye yardımcı olmak için ılık su:

Diyet sırasında kilo vermek ister misiniz? TAMAM; Bunun yerine ılık su içebilirsiniz. Ilık su içmek vücut ısınızı biraz yükseltir; Metabolik hızınızı artırır. Sıfır kalorisi sayesinde ılık su, açlık sancılarını önler ve aynı zamanda tok hissetmenizi sağlar, bu da kilo vermenize yardımcı olur.

Vücudu detoksifiye etmek için ılık su:

Ilık su vücudunuzu temizlemek için güçlü bir iksir gibi davranır. Zararlı toksinlerin terleyerek veya idrar yoluyla vücudunuzdan atılmasına yardımcı olur. Daha iyi bir sonuç için ılık suya biraz limon suyu veya bal da ekleyebilirsiniz.

Ilık su içerek sindirime yardımcı olun:

Özellikle yemek sırasında ılık su içmek, parçalanma sürecini hızlandırarak yiyeceklerin sindirilmesine yardımcı olur. Ilık su ayrıca sindirimi iyileştirir ve vücudunuzdaki elektrolit ve minerallerin dengelenmesine yardımcı olur. Ayrıca aç karnına ılık su içmek de bağırsak hareketlerini ve kabızlığı iyileştirir.

Erken yaşlanmayı önlemek için ılık su:

Vücudunuzu detoksifiye etmenin yanı sıra ılık su cildinizin elastikiyetini arttırır ve onarma yeteneğini geliştirir; Böylelikle kırışıklıklar, kuru cilt ve koyu lekeler gibi erken yaşlanma semptomları azalır.

Kan dolaşımını iyileştirmek için ılık su:

Bir bardak ılık su içtiğinizde, kanda dolaşan yağ birikintileri ve toksinler atılır. Ayrıca ılık su, vücudunuzdaki kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur ve kandaki toksinlerin varlığıyla ilişkili çeşitli sağlık sorunları riskini azaltır.

Cildi enfeksiyonlara karşı korumak için ılık su:


Cilt hücrelerini canlandırmanın yanı sıra, günlük ılık su tüketimi cildinizi detoksifiye ederek cilt ile ilgili hastalık riskini azaltır. En az sekiz bardak ılık su içme kuralı, vücudu akneye karşı korumaya yardımcı olur. Ilık su, tıkanmış gözenekleri giderir ve ciltteki toksinleri yok eder. Ayrıca ılık su, kuru ve yanmış ciltler için doğal bir nemlendirici görevi görür.

Su olmadan vücutta su geri kazanımı:


Uzun bir uykudan sonra uyandığınızda, vücudunuz doğal olarak susuz kalır. Bir gün önce ne kadar su içmiş olursanız olun, deponuzu bitirdiniz ve şimdi depoyu doldurmanın zamanı geldi.

Ilık su tüketerek metabolizmayı hızlandırın:


Su içmemek hayati bir taktiktir. Kilo vermeye gelince. Ancak uyandıktan sonra su içmek bunu yapmanın en iyi yoludur. Uyandıktan sonra su içme düşüncesi, metabolizmanız için bir tetikleyici gibidir. Sabahları su içmek metabolizmanızı hızlandırır ve gün boyunca kalori yakma kapasitenizi artırabilir.

Beyne enerji vermek için ılık su:


Beyniniz %75 sudan oluşur. Su olmadan beyninizin iyi bir seviyede çalışmayacağını bilmelisiniz.

 

Sabahları bir bardak ılık su içmek size gün içinde keskin ve temiz bir his verecektir.

Ilık su sizi iyi hissettirecek!

 

error: Kopyalamak mümkün değil !