Jajoba Yağı İle Saç Kırıklarına Doğal Çözüm

Kadınların ve erkeklerin şikâyetçi oldukları ortak konulardan birisi yıpranmış saçlardır. Kadınlar, cansız, mat ve uçları kırılmış olan saçları kendilerine özgü yöntemler ile canlandırmaya çalışmaktadır. Bu yöntemlerin bir kısmı marketlerden hazır olarak alınan fabrikasyon ve kimyasal ağırlıklı ürünler kullanarak hazırlamak iken bir kısmı da klinik ya da dermatolog yardımı almaktır. Bu iki yönetmenin sonuçları, faydaları ve ya zararları tartışılır. Ancak şu gerçek ki etkili bir sonuç için ikisi de çok yüksek meblağlara mâl olabilmektedir. Daha önceki saç bakımı konularında da değindiğimiz ve okurlarımızda sitemizde paylaştığımız üzere en mükemmel bakım ürünlerini evde kendi imkânlarınız ile çok düşük maliyet ile yapabilmektesiniz. Bu noktada ihtiyaç duyacağınız tek şey aktarlardan temin edebileceğiniz bitkisel yağlardır.

Bitkisel yağlar bu konuda en eski saç bakım tekniklerinden biridir. Ve saç bakım konusunda olduğu gibi cilt bakımı, el ve tırnak bakımı ve vücudumuzda tıbbın hala cevap veremediği hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadırlar. Bu yağlardan bir kısmına zeytin yağını, jojoba yağını, lavanta yağını, badem yağını, hindistan cevizi yağını, fındık yağını, menekşe yağını ve biberiye yağı … gibi örnek olarak verilebilir

Jojoba yağı ve saçlar;
Bir çöl bitkisi olarak bilinen jajoba bitkisi yeşil iken bir iğde yada yeşil zeytini andırırken daha sonraları kabuğundan çıkarılmış fındığı andırmaktadır. Bir jajoba bitkisinden istenilen verimin alınması için 5 ya da 6 yıl geçmesi gerekmektedir. Bir jajoba yağından yarısı kadar yağ elde edilebilmektedir.

Yağ asidi ve yağ esterleri bakımından zenin olan bu yağ başta saç kırıkları olmak üzere saçın geneli ve cildimize çok mükemmel bakım imkanı sunar. Doymamış yağ açısından da oldukça zengin olan bu yağ saç hücrelerinin rejenerasyonu ve bulunduğu şartlara adaptasyonu için etkili bir bitkisel üründür. saç derisini yumuşattığı için saç tellerini güçlendirerek kırılmasına karşı dayanıklı hale getirir. Ayrıca gürleştirme ve saç uzatma yöntemlerinde de en etkili çözümlerden biridir. Bu yağ, saç kremleri ve şampuanlarda da kullanılmaktadır.

Zayıflayan ve cansız kalan saçlar en ufak fiziksel etki ile kırılabilmekte ve deforme olabilmektedir. İçeriğindeki zengin protein ve antialerjik polimerler ile saçları kuvvetlendiren ve saç derisini canlandıran bu yağ ile saçlar mükemmel bir hale girmektedir. Sadece yapılması gereken duştan önce saçlarınıza sürüp kalın bir tarak ile taramanızdır. Ve 15 dakika sona yıkamaktır.

Jajoba ve saç kırıklaırı konulu yazı
Jajoba ve saç kırıklaırı konulu yazı

.

error: Kopyalamak mümkün değil !